1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. En büyük ikinci stabil coinin kripto bankasına dönüşümü
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

En büyük ikinci stabil coinin kripto bankasına dönüşümü

En büyük ikinci stabil coinin kripto bankasına dönüşümü
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektörünün piyasa değerine göre en büyük ikinci stabil coini, dijital banka olmak için gerekeli yasal işlemleri başlattı. Amaç düzenleyici taleplerine tam uyum sağlamak ve tam rezerv ulusal ticari banka olmak.


Stabil coin Circle USDC’nin kripto bankasına dönüşümü

En büyük ikinci stabil coin Circle (USDC), bir dijital banka olarak onay almak için gerekli evrak işlemlerini başlattı. Circle, 9 Ağustos’ta da Concord Acquisition Corp ile şirket birleşmesi gerçekleştirmişi. Şimdi de banka olma yolunda ilerliyor.

Resmi blog sayfasına göre, iyi bilinen ve piyasa değerine göre en büyük ikinci stabil coin olan USDC, tam rezerv ulusal ticari banka olmak istiyor. Bunun için Federal Rezerv, ABD Hazinesi, Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) düzenlemelerine tam uyumu sağlayacak.

Büyük ihtimalle bu adımlar stabil coin USDC’nin fiyatı ve dolaşımdaki coin arzına yarayacak. Sonuçta gelişmekte olan yeni dijital ekonomide daha fazla yer edinerek, yeni finansal sistemin vazgeçilmez bir parçası haline gelecek.

Circle’ın USDC stabil coini son zamanlarda hızlı bir büyüme kaydetti ve piyasa değeri de 28.7 milyar dolara ulaştı. Tether USDT’den sonra kripto para sektörünün en büyük stabil coini.

Circle dijital banka olabilmek için şimdiden SEC’e ilgili kayıt başvurusunu yaptı ve 1933 Menkul Kıymetler Yasası’ndan kaynaklanan ve herhangi bir birleşme, satın alma ve takas teklifinden önce Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulması gereken Form S-4’ü doldurdu. Bu, USDC’nin geleceği için iyi sonuç verecek ve kripto ekosistemindeki değerini artıracak.

İlgili – Kripto para şirketi Circle’da son günlerin en önemli adımı!

Circle USDC stabil coini hakkında

Circle’ın USD Coin ya da USDC stabil coini, 1:1 oranında ABD Doları tarafından destekleniyor. Dolaşımdaki her bir stabil coin için rezervde 1 dolar değerinde nakit para ya da kısa vadeli ABD Hanize bonosu tutuluyor. Centre konsorsiyumu, USDC’nin denetlenen ekonomik kurumlar tarafından dağıtıldığını belirtiyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: