1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Cardano’da Alonzo güncellemesinin tarihi belli oldu! Fiyata etkisi ne olacak

Cardano’da Alonzo güncellemesinin tarihi belli oldu! Fiyata etkisi ne olacak

Cardano’da Alonzo güncellemesinin tarihi belli oldu! Fiyata etkisi ne olacak
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano geliştiriciler ve yatırımcılarını gözü uzun züredir ağa akıllı sözleşme yeteneği verecek olan Alonzo güncellemesi. Sonunda tarihi belli oldu. Fiyat ne tepki verdi? Güncellemeden beklenti ne? Detaylar haberimizde.

Cardano’da Alonzo güncellemesinin tarihi belli oldu! Fiyata etkisi ne olacak

Cardano ağına akıllı sözleşme yeteneği verecek olan Alonzo güncellemesi uzun süredir Cardano yatırımcıları ve Cardano geliştiricilerinin gündemini meşgul ediyor. Bu büyük beklenti son bir haftada Cardano’ya %50 değer kazandırdı.

Dün geç saatlerde Cardano’dan Nigel Hemsley, yayınladığı bir videoda güncellemenin 12 Eylül’de yapılacağını duyurdu. Bu heyecan verici gelişme Cardano’nun fiyatında ani bir sıçramaya neden oldu. ADA nisan ayında 2,49 dolar ile gördüğü tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece 20 cent uzaklıkta ve 2,19 dolardan işlem görüyor.

Bkz: Cardano 5 dolar olacak mı?

Akıllı sözleşmelerin entegrasyonu, platformun merkezi olmayan finans (DeFi) platformları ile birlikte daha fazla uygulama içermesine izin verecek. İyileştirme, platformu şu anda akıllı sözleşme işlevine sahip blok zincirleri arasında lider olan Ethereum’a meydan okumak için üstün bir duruma getirebilir.

ADA güncelleme haberinin açıklanmasına çok iyi bir tepki verdi ve 2,19 dolara kadar sıçrayan %11,59’luk bir yükselme kaydetti.

Yatırımcılar, ağa akıllı sözleşmeler işlevselliği getirecek olan Alonzo yükseltmesini beklerken, popüler kripto uzmanı Michael van de Poppe, Cardano’nun (ADA) durumunu değerlendirdi. Van de Poppe, yeni bir videoda, ADA’nın yukarı tırmanırken kritik direnç seviyelerini kırdığını belirtti.

Poppe’ye göre güncelleme ile Cardano’nun hedefi 3,35 dolar ve 5 dolar seviyesi. Ethereum’a benzer bir hareket gösterirse Cardano yatırımcılarının yüzü iyiden iyiye gülecektir.

Kaynak