1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin Microstrategy’yi uçurdu!

Bitcoin Microstrategy’yi uçurdu!

Bitcoin Microstrategy’yi uçurdu!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’e yaptığı yatırımlarla bilinen ünlü şirket Microstrategy, Bitcoin’deki yükselişin ardından değer kazanmaya devam ediyor. Detaylar haberimizde.

Bitcoin Microstrategy’yi uçurdu!

Bitcoin’e yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiren iş zekası, mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler sağlayan Microstrategy, son haftalarda Bitcoin’in fiyatının artması ile değer kazanmaya devam ediyor.

Şirketin hisse senedi son 21 işlem gününde %29 değer kazanarak 721 dolara yükseldi. Bilindiği gibi Microstrategy, Bitcoin’e yatırım yapan ilk halka açık şirket.

Bitcoin düştüğü dönemlerde bile kripto para piyasasının liderine olan inancını kaybetmeyen şirket, Bitcoin’e yatırım yapmaya devam ediyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Microstrategy’in artışına ışık tutması açısından bir karşılaştırma yapmaka gerekirse aynı 21 günlük süre içerisinde S&P500, %1,9 artış gösterdi.

Bitcoin nisan ayında zirveye çıkmasının ardından özellikle Çinden gelen baskılar ve Elon Musk’ın Tesla kararının ardından 29,000 dolara kadar geriledi. Temmuz ayının ikinci haftasından itibaren piyasalarda esmeye başlayan olumlu hava başta Bitcoin olmak üzere kripto paraları eski günlerine geri dönedermeye başladı. Henüz nisan ayındaki en yüksek seviyeleri yakalamasa da Bitcoin’deki artış Microstrategy’in hisselerini şimdiden uçurdu.

Canlı Bitcoin fiyatı

Son on yılda hisse senedi fiyatındaki eğilimlerin analizine dayanarak, MSTR hisse senedinde önümüzdeki ay (yirmi bir işlem günü) kısa vadeli bir artış olasılığı %65 olarak görülüyor. Bu da aslında Bitcoin’de değer kazanacağına olan inancı ifade ediyor.

Kirpto para piyasaları olumlu havayı çabuk benimsiyor ve artış hızı yatırımcıların yüzünü güldürüyor. Bitcoin’in anlık grafiklerine ve fiyat değişimlerine Koinmedya.com’dan ulaşabilirsiniz.

Bitcoin yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 46,274 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.