1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bitcoin’de boğa piyasasının geleceğini belirleyecek kritik aşama!

Bitcoin’de boğa piyasasının geleceğini belirleyecek kritik aşama!

Bitcoin’de boğa piyasasının geleceğini belirleyecek kritik aşama!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin son haftalardaki yükselişinin ardından 46,000 dolar seviyesinde yatay bir seyir izliyor. Bitcoin’e ilişkin isabetli tahminleri bulunan kripto analisti, Bitcoin’in önündeki kritik aşamayı açıkladı. Detaylar haberimizde.

Bitcoin’de boğa piyasasının geleceğini belirleyecek kritik aşama!

Kripto piyasaları geçtiğimiz iki hafta boyunca Bitcoin’in öncülüğünde hareketli günler geçirdi. Lider kripto para birimi özellikle Çin’den gelen baskıları bertaraf etmeyi başardı ve düşüş trendini tersine çevirdi.

Bitcoin yükselişe geçmesinin ardından 46,000 ve 47,000 dolar aralığında bir yatay seyir izlediği döneme girdi. Yatırımcılar Bitcoin’in bu direnç noktasını kırıp kıramayacağını izliyor. Ünlü analist Benjamin Cowen, Bitcoin’in boğa koşusunun yönüne ilişkin bir detay paylaştı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Cowen, Bitcoin’in (BTC) bu eylül ayında boğa piyasasının geleceğini belirleyebilecek kritik bir testle karşı karşıya kalacağını söyledi. Ünlü analist, 2017’den bu yana her yılın eylül ayında Bitcoin’in 20 haftalık hareketli ortalamayı test ettiğini  ordan yukarı tırmandığını ya da aşağı indiğini belirtti.

“Ağustos aslında Bitcoin için oldukça iyi bir ay olabilir. Ama benim için daha ilginç olan Eylül. Çünkü son dört yıldır her Eylül ayında Bitcoin, 20 haftalık hareketli ortalamayı test ediyor.”

Cowen’e göre, Bitcoin 20 haftalık hareketli ortalamayı bir kez daha test ederse, piyasa katılımcılarının tepkisinin BTC’nin önümüzdeki aylardaki fiyat hareketini önceden tahmin edebileceğini söylüyor.

“20 haftalık bir test alınırsa Bitcoin Ekim ayından itibaren birkaç ayki ahip olacağı bullishness düzeyini belirleyecek.”

Cowen, Bitcoin boğalarının şu anda 43.500 dolara yakın olan 20 haftalık hareketli ortalamada bir düzeltmeden endişe duyabileceklerini, ancak BTC bu seviyeyi bir destek olarak tutabilirse yukarı yönlü hareketin gerçekleşebileceğini söylüyor. Cowen, Bitcoin’in 20 haftalık ortalamada destek seviyesinin altına inmeyeceğine dair görüntü olduğunu da ekledi.

“Dürüst olmak gerekirse, bu kötü bir olasılık değil çünkü… Bunu destek olarak tutarsak, o zaman iyi şeyler olur.”

Kaynak