1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bu göstergeler yükseliş sinyali veriyor! Hangi kripto paralar ralli yapacak?

Bu göstergeler yükseliş sinyali veriyor! Hangi kripto paralar ralli yapacak?

Bu göstergeler yükseliş sinyali veriyor! Hangi kripto paralar ralli yapacak?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Hafta sonu tatilinin ilk gününde piyasa yatay bir seyir izliyor. Ancak bazı göstergeler yükseliş sinyali veriyor. Analist, dikkat çekti. Detaylar haberimizde.

Bu göstergeler yükseliş sinyali veriyor! Hangi kripto paralar ralli yapacak?

Kripto piyasası için uzun süredir yaşanmamış bir haftayı geride bırakıyoruz. Piyasa bir toparlanma sinyali verirken yatırımcılar yeniden gözlerini kripto paralara çevirdi. Lider kripto para birimi Bitcoin, 44,000 doların üzerine sıçradı ve 45,000 dolarlık sert direnci test ediyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre BTC, 44,418 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in toplam piyasa değeri 843 milyar dolara ulaştı.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

kripto para Bu göstergeler yükseliş sinyali veriyor! Hangi kripto paralar ralli yapacak?

Ethereum ise 3,000 doların üzerine çıktığı bir haftayı geride bıraktı. Ether, şu anda 3,110 dolardan işlem görüyor. Altcoin’in piyasa değeri 373 milyar dolar. Son 24 saat içerisinde yatay bir görünüm sergileyen ETH, son 7 günde %6 değer kazanmış oldu.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Ünlü kripto analisti, piyasa görünümü bu şekilde iken Tether (USDT) hakimiyetinin ve ABD dolar endeksinin (DXY) kripto için büyük yükseliş işaretleri verdiğini söylüyor.

Analist, Justin Bennet, sosylal paylaşım platformu Twitter’da yaptığı paylaşımda USDT’nin göreceli piyasa hakimiyetini gösteren bir grafik paylaştı ve USDT’nin piyasa hakimiyetinin düşmesinin kripto paralar için bir yükseliş sinyali olduğunu vurguladı.

kripto para Bu göstergeler yükseliş sinyali veriyor! Hangi kripto paralar ralli yapacak?

 

“Kasım ayından bu yana USDT.D’den (Tether hakimiyeti) ilk düşük düşüş. Kriptolar için yükseliş.”

Bennett, USD’nin kriptolara karşı değerini ölçen DXY göstergelerinin de yükseliş tezini desteklediğini belirtti.

Bu göstergelerin Bitcoin için ne anlama geldiğini de açıklayan Bennet,  BTC’nin mevcut direnç seviyelerini değiştirdiğini ve potansiyel olarak 45.500 dolar, 53.000 dolar ve hatta 60.000 dolara kadar daha yüksek direnç alanlarına yükseldiğini söyledi. 45,500 doların üzerinde bir kapanışın BTC için yeni bir ralliyi ateşleyeceğine dikkat çekti.

 

kripto para

Bir altcoin için de yükseliş sinyali gören ünlü analist, Vechain’in (VET) 0.056 dolarlık direnç seviyesini çevirdiğini 0,062 dolarlık direnci de geçmesi durumunda %25’lik bir ralli beklediğini ifade etti. VET, yazım anında 0,057 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Vechain (VET) fiyat tahmini

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.