Loading...
btc
BTC
0.11%
Bitcoin
67.213,47 USDT
eth
ETH
-0.09%
Ethereum
3.514,47 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
394,97 USDT
xrp
XRP
-0.24%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.26%
Litecoin
73,22 USDT
bnb
BNB
0.59%
Binance Coin
596,62 USDT
sol
SOL
0.2%
Solana
173,97 USDT
avax
AVAX
-0.06%
Avalanche
29,09 USDT
ada
ADA
-0.01%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.42%
Poladot
6,36 USDT
doge
DOGE
-0.63%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-0.38%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Hadi hayırlı olsun! İlk Bitcoin ETF onaylandı Bundan sonra ne olacak?

Hadi hayırlı olsun! İlk Bitcoin ETF onaylandı Bundan sonra ne olacak?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

15 Ekim kripto para piyasaları için dönüm noktası oldu. ABD piyasalarında ilk Bitcoin ETF onaylandı. Piyasa bunu bekliyordu ve onayın ardından Bitcoin fiyatları 62,750 dolar gördü. Bundan sonra ne olacak?


İlk Bitcoin ETF onaylandı Bundan sonra ne olacak?

ABD Menkul Kıymetle ve Borsa Komisyonu (SEC) nihayet ilk Bitcoin ETF’yi onayladı. 15 Ekim’e kadar SEC, hiçbir Bitcoin ETF başvurusunu onaylamamıştı. Bu nedenle 15 Ekim 2021 tarihi, Bitcoin piyasaları için bir dönüm noktası oldu.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarının son dönemde göstermiş olduğu değişimi görüyoruz.

Hadi hayırlı olsun! İlk Bitcoin ETF onaylandı Bundan sonra ne olacak?

SEC, Ağustos ayında Bitcoin ETF’ler konusunda başvuruların 40’ıncı madde çerçevesinde yapılması yönünde tavsiyede bulundu. 40’ıncı madde vadeli işlemler tabanlı Bitcoin ETF’leri öneriyor. Valkyrie de SEC Başkanının tavsiyelerinin ardından future tabanlı Bitcoin ETF başvurunda bulundu. Nihayet 15 Ekim’de Valkyrie’nin başvurusu onaylandı.

Valkyrie’nin Bitcoin ETF’si Nasdaq borsasında önümüzdeki haftadan itibaren listelenecek. Bundan sonra ne olacak?

Bitcoin ETF’ler (Borsa Yatırım Fonu) sayesinde artık Bitcoin regüle olmuş borsalarda yani menkul kıymetler borsalarında listelenebilecek. Bu sayede kurumsal firmalar, kripto para piyasalarına menkul kıymetler borsaları üzerinden giriş yapabilecek. İlk etapta Valkyrie’nin Bitcoin ETF’si Nasdaq’da listelenecek. İlerleyen dönemde New York Borsasında da (NYSE) Bitcoin ETF’lerin listelenmesi bekleniyor.

Özellikle muhafazakar yatırımcılar ve kurumsal yatırımcılar ETF’ler sayesinde Bitcoin yatırımı yaparak portföylerini çeşitlendirebilecek. Finansal danışmalar yatırımcılarına menkul kıymetler ve hisse senetlerinin yanında Bitcoin’i de yatırım aracı olarak önerebilecek.

İlk kabul edilen Valkyrie’nin Bitcoin ETF’si oldu. İlerleyen tarihlerde diğer şirketlerin de Bitcoin ETF’lerinin onaylanacağına şahit olacağız.

Bitcoin ETF’lerin onaylanmasının ardından artık meşru bir yatırım aracı haline geldi. Bu sayede Bitcoin piyasalarının daha da kurumsallaşması ve fiyatlarda da istikrarın kazanması bekleniyor.

Kaynak

İlgili

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.