Loading...
btc
BTC
0.49%
Bitcoin
64.457,60 USDT
eth
ETH
-0.27%
Ethereum
3.508,92 USDT
bch
BCH
0.55%
Bitcoin Cash
385,06 USDT
xrp
XRP
-0.1%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.09%
Litecoin
74,10 USDT
bnb
BNB
0.24%
Binance Coin
587,50 USDT
sol
SOL
1.54%
Solana
136,67 USDT
avax
AVAX
-8%
Avalanche
25,28 USDT
ada
ADA
0.15%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-0.14%
Poladot
5,60 USDT
doge
DOGE
0.26%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

Güney Kore’nin üç büyük kripto borsası gücünü birleştirme kararı aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Güney Kore’nin üç büyük kripto borsasından büyük hamle. Ülkenin en büyük borsası olan Upbit, başlangıçta ortak girişime katılmıştı, ancak daha sonra kendi sistemini kurduğunu bildirerek bu güç birliğinden ayrıldı. 

 

Güney Kore’nin üç büyük kripto borsası FATF seyahat kuralı uyumu için güçlerini birleştirdi

 

Güney Kore’nin dört büyük borsasından üçü, Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) kripto seyahat kuralına uymak için çözümler geliştirmek için bir ortak girişim başlattı. Seyahat kuralı, sanal varlık hizmeti sağlayıcılarının kara para aklama ve terörün finansmanı ile mücadele etmesi için küresel bir standart belirler ve borsaların kripto işlemlerinin göndericileri ve alıcıları hakkında bilgi toplamasını gerektiren bir sistemdir.

 

Hızlı ve kısaca göz atalım ;

 

  • Connect Digital Exchanges’in kısaltması olan CODE, bugün Güney Kore’den Bithumb, CoinOne ve Korbit tarafından piyasaya sürüldü. Üç borsa, borsaların FATF’in seyahat kuralına uyması için zorunlu olan son tarih olan 25 Mart’tan önce bir kara para aklamayı önleme sistemi kurmayı amaçlıyor. CODE, uzun vadede seyahat kuralı sistemini yurtdışındaki güvenilir borsalarınkiyle birleştirmeyi planlıyor.

 

  • Seyahat kuralı, FATF’nin sanal varlık hizmeti sağlayıcıları için kara para aklama ve terörizm finansmanı ile mücadele kılavuzudur. Güney Kore’nin finans yetkilileri, geçen yılki yeni düzenleme setine seyahat kuralı kılavuzunu dahil etti; bu, borsaların yaklaşık 860 ABD doları olan bir milyon Kore wonunun üzerinde kripto işlemlerinin göndericileri ve alıcıları hakkında bilgi toplamasını gerektiriyor.

 

  • FATF, standartlarının küresel uygulamasında hala boşluklar olduğunu söylüyor. Haziran ayında yayınlanan 12 aylık incelemeye göre, 128 yargı bölgesinden sadece 58’i revize edilmiş FATF standartlarını uyguladıklarını bildirdi.

 

  • Bu arada, üç CODE borsası, Kore’nin en yeni borsa düzenlemeleri için diğer gereksinimleri henüz tamamlamadı ve son teslim tarihi 24 Eylül. gerçek isimli para çekme ve mevduat hesaplarının kapanma riski yüksek.

 

  • Ülkenin en büyük borsası olan Upbit, başlangıçta ortak girişime katılmıştı, ancak Upbit’in operatörü Dunamu’nun blockchain teknolojisi yan kuruluşu Lambda256 aracılığıyla kendi sisteminin geliştirildiğini duyurduktan sonra ayrıldı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.