fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin ve kripto para piyasaları Eylül’de yol ayrımında!

Bitcoin ve kripto para piyasaları Eylül’de yol ayrımında!

Bitcoin ve kripto para piyasaları Eylül’de yol ayrımında!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasaları Eylül ayı içerisinde önemli kırılmaları yaşayabilir. Eylül ayında açıklanması beklenen regülasyonlar kripto para piyasalarının yönünü belirleyecek.


Bitcoin ve kripto para piyasaları Eylül’de yol ayrımında!

Bitcoin ve kripto para piyasaları 2020 yılının son çeyreğinden itibaren iyi bir ivme yakaladı. 14 Nisan 2021’de ise Bitcoin, 64 bin doları geçerek tüm zamanların rekoruna imza attı. Zirveden sonra şiddetli düzeltmeler yaşayan BTC/USD paritesi 28 bin dolara kadar geriledi. Neyse ki Bitcoin ve kripto para piyasaları tekrardan toparlanmayı başardı. Parite tekrardan $45K-$50K bandına yükseldi.

Kripto para piyasalarındaki bu bahar havası Eylül ayıda tersine dönebilir. Mevsim değişimine neden olabilecek temel faktör regülasyonlardan kaynaklı yaşanabilir.

G20 ülkelerinin finansal politikaların etkileyen Finansal Eylen Gücünün (FAFT) kripto para piyasalarını etkileyecek önemli standartları açıklaması bekleniyor. G20 ülkeleri, küresel ekonominin yaklaşık %70’ini yönetiyor. Dolaysıyla FAFT kararları piyasalar üzerinde belirleyici olacak. FAFT özellikle Bitcoin ve kripto paralar üzerinden terörün finansmanı engellemek ve kara para aklama ile mücadele için bazı standartlar üzerinde çalışıyor.

Lütfen Bkz: En kapsamlı kripto para yarışmasının finalistleri belli oldu!

ABD özelinde ise regülasyonlar ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından şekilleniyor. Enigma Securities’in yöneticisi Josepg Edwards, SEC’in kritik kararlarının tarihsel anlamda Eylül ayına denk geldiğini belirtti. SEC Eylül ayı içerisinde masasına bekleyen 18 civarı Bitcoin ETF başvuruları için en az biri hakkında karar verebilir. Kararın olumlu ya da olumsuz çıkması piyasalar üzerinde de etkili sonuçlar doğuracaktır.

Sonuç olarak hem küresel hem de ABD özelinde Bitcoin ve kripto para piyasalarını etkiyecek önemli mevzuatların çıkarılması bekleniyor. Katı kuralların benimsenmesi piyasaların olumsuz yönde etkilenmesine neden olabilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.