Loading...
btc
BTC
0.11%
Bitcoin
67.213,47 USDT
eth
ETH
-0.09%
Ethereum
3.514,47 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
394,97 USDT
xrp
XRP
-0.24%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.26%
Litecoin
73,22 USDT
bnb
BNB
0.59%
Binance Coin
596,62 USDT
sol
SOL
0.2%
Solana
173,97 USDT
avax
AVAX
-0.06%
Avalanche
29,09 USDT
ada
ADA
-0.01%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.42%
Poladot
6,36 USDT
doge
DOGE
-0.63%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-0.38%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin ve Ethereum oyuncularının Hodling taktiği şaşırtıyor!

Bitcoin ve Ethereum oyuncularının Hodling taktiği şaşırtıyor!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve ethereum sahipleri satmaya yanaşmıyor. Analiz şirketi Glassnode, Pazartesi günkü haftalık raporunda hodl modellerine bir göz attı.

 

Zincir üzerindeki metrikler, Bitcoin ve Ethereum sahiplerinin satmaya isteksiz olduğunu gösteriyor

 

Zincirde ortaya çıkan kalıpları incelemek, daha geniş piyasa duyarlılığı hakkında fikir verebilir ve Bitcoin ve Ethereum sahiplerinin hala satış yapmak konusunda isteksiz olduğu görülüyor.

 

Zincir içi analitik sağlayıcı Glassnode, Pazartesi günkü haftalık raporunda hodl modellerine bir göz attı. Satılan daha yeni madeni paralarda yapısal bir düşüş eğilimi olduğu için bu modeller yükseliş eğilimi gösteriyor ve bu da daha fazla elde tutuşlar ve durgunluk gösteriyor.

 

Araştırma, arz dinamiklerinin ve madeni para olgunluğunun her iki yönde de oldukça sağlam bir sinyal sağladığını belirtti.

 

Yapıcı hodl dalgaları

 

Glassnode, hem Bitcoin hem de Ethereum hodl dalgalarının son 4 aydır net bir düşüş eğiliminde olduğunu bildirdi.  Geçmişi 3 aydan daha küçük olan madeni paraların oynaklık sırasında harcanması muhtemeldir, diye ekledi. Bu genç paralar için düşen hodl dalgaları, piyasanın varlıkları harcamak yerine elinde tutmayı tercih ettiğini gösteriyor.

 

“Genç BTC şu anda madeni para arzının sadece %15’ini temsil ediyor ve çok güçlü bir düşüş trendi söz konusu.”

 

Ethereum grafiği çok benzer, genç ETH dolaşımdaki arzın sadece %12,5’ini temsil ediyor.

 

Glassnode, daha olgun madeni paraların (3 ay ila 1 yıl) istatistiksel olarak daha az harcandığını gözlemledi ve “bunların artan bir oranı likit olmayan arzın arttığını gösteriyor” diye ekledi.

 

“Para olgunlaşmasında güçlü bir yükseliş trendi, madeni para arzının neredeyse %50’si 3 ay ile 3 yıl arasında olan Bitcoin için oyunda.”

 

Analitik, bu bulguları “canlılık metriği” adı verilen bir şeyle destekledi. Bu, toplam jeton arzı tarafından daha fazla jeton gününün biriktiğini (HODLing) veya yok edildiğini (harcama) analiz eder.

 

Bu metrik, Haziran ayından bu yana düşüş eğilimi gösteriyor ve bu da daha az harcama ve daha fazla madeni para durgunluğu olduğunu gösteriyor. Ethereum için de benzer bir model oynandı.

 

Sıfır olmayan bitcoin bakiyeleri

 

Başka bir yükseliş metriği, artmaya devam eden sıfır olmayan Bitcoin adreslerinin sayısıdır. Şu anda, Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın bir bakiyeye sahip 38 milyondan fazla Bitcoin adresi var.

 

Arz dinamikleri, son derece güçlü bir altta yatan talebin mevcut olduğunu gösteriyor ve bu eğilim devam ederse fiyatlar için oldukça yapıcı olmaya devam etmeli.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.