BTC : 81688 ₺ ETH : 1.778 ₺ XRP : 44.77 ₺ LTC : 7.639 ₺ USDT : 348 ₺ XLM : 0.2334 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Güney Kore Borsalarından 10 Tanesi Denetlemelerden Kaçıyor.

Güney Kore Borsalarından 10 Tanesi Denetlemelerden Kaçıyor.

Güney Kore Borsalarından 10 Tanesi Denetlemelerden Kaçıyor.
0

Güney Kore borsalarından 10 tanesi denetlemelerden kaçıyor. Güney Kore borsalarını denetlemeye tutan Kore Blockchain Derneği, bağlı 33 kuruluşun 23 tanesini denetlemeleri kabul etti, 10 tanesi ise red etti.

 

Denetlemeler Sektörel Kalitenin Yükselmesini Hedefliyor

 

 

koinmedya_brave

Kore Blockchain Derneği ülkede bulunan borsaların  standartlarını yükseltmek amacıyla kurulun bir dernek, ülkede bulunan borsaların denetimini ve düzenleme çalışmalarını yapmayı planlıyor. Derneğe küçük, orta ve büyük ölçekli 23 borsa kayıtlı.

Derneğin öz-düzenleme komisyonu başkanı Jeon Jae-jin,  Seoul Finance haber ajansına verdiği demeçte,

 

“Borsaların güvenlik kuralarına uymasını ve şeffaf olmalarını istiyoruz, dernek bunu  sağlanmaya odaklandı” açıklamasında bulundu.

 

Dernek, “Borsaların, öz-düzenleme incelemelerinin pürüzsüz olacağını öngördü” fakat pek düşündüğü gibi olmamışa benziyor. Yasal denetim merkezlerinden önce öz denetime tabi tutulmamaları aslında bir fırsat  olarak görülmeydi. Dernek denetlemelerini red eden borsalar dernekten atıldı.

Dernek denetlemelerini kabul eden borsalar,

Glosfer, Nexcoin, Neoframe, Upbit, Bithumb, Gopax, Coinlink, Scoin, Okcoin Kore, Whalex, Zeniex, Kairex, Kcx Exchange, Komid, Korbit, Coinone, Coinzest , Coinplug, Kripto Şirketi, Dexko, Kore Şifreleme, Para Borsası ve Huobi Kore.

 

Güney Kore Adil Ticaret Komisyonunun Önerileri

 Güney kore borsaları denetimden kaçıyor

 

Zdnet Kore‘nin haberine göre, kripto para borsalarının standartlarını geliştirmek ve yükseltmek için bir hukuk bürosuyla anlaşma yapıldı, Denetlemelerin “birkaç hafta içinde balaması” gerektiği vurgulandı. Kore Adil Ticaret Komisyonu , kripto para borsalarından 12 tanesine  kendilerini revize etmeleri için önerilerde bulundu. Komisyon ” Geniş çerçeveli sözleşme, izinsiz para yatırma ve para çekme işlemelerini kısıtlama, hizmetlerin keyfi olarak kısıtlanması, kimlik, şifre yöntemeleri ile ilgili  tavsiyelerde bulundu.

 

 

”Dernek, standart şartların ve koşulların geliştirilmesi için KFTC’nin önerilerini denetim listesine ekleyeceğini duyurdu.”

 

Bir gözden geçirmeyi kabul eden borsalar,

 

“güvenlik, para listeleme prosedürleri, sermaye ve diğer yatırımcı korunmasına yönelik denetlenecekler ve denetlenen borsalar güvenilir borsalar olarak kabul edilecek.”

Güney Kore hükümetinin Ocak ayı sonunda uygulamaya aldığı ”gerçek isim” sistemininden sonra, küçük ve orta ölçekte hiç bir borsa açılmadı. Bankalar sadece ülkenin en büyük kripto borsalarına  hesap açmayı kabul ettiler, bunlar: Upbit, Bithumb, Coinone ve Korbit.

Seoul Finance haber ajansı,

 

“Borsaların, kendi kendini düzenlemeleri ve gözden geçirmelerini , borsaların istikrarı adına bir fırsat olacağını umuyoruz” diye yazdı

Dernek yetkilileri,

İştiraklerimiz sağlıklı bir pazar oluşturmada aktif bir şekilde işbirliği yaptığında, yeni hesapların açılacağına ve piyasa hacminin yükseleceğine inanıyoruz. dedi