BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. İncelemeCoin
  3. Güncel Asure Network rehberi: Asure Network token nedir? ASR token nedir?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Güncel Asure Network rehberi: Asure Network token nedir? ASR token nedir?

Güncel Asure Network rehberi:  Asure Network token nedir? ASR token nedir?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Asure Network nedir. ASR token nedir? İsviçre merkezli olup blockchain altyapısı kullanan ilk ölçeklenebilir ve merkeziyetsiz sosyal güvenlik ağı projesidir.


Asure Network Token Nedir? ASR Token Nedir?

İsviçre merkezli Asure Network blockchain altyapısı kullanan ilk ölçeklenebilir ve merkeziyetsiz sosyal güvenlik ağı projesidir.

Asure Blockchain, Web3 Foundation/Parity Technologies tarafından geliştirilen bir blockchain sistemi olan Substrate’in üzerine inşa edilmiş.

Sosyal güvenlik sistemi, toplumların ekonomik ve politik gelişimindeki temel unsurlardan biridir. Ancak dünya genelinde sosyal güvenlik sistemlerine erişimi olmayan 4,1 milyardan fazla insan var. Öte yandan, mevcut sosyal sistemlerin demografik ve maliyet gibi aşması gereken zorluklar da söz konusu.

Mevcut sosyal güvenlik sistemlerinde ayda birkaç yüz milyon işlem gerçekleştirilebiliyor. Dolayısıyla sosyal güvenlik sistemi blockchain’in imkânlarından yararlanamıyor.

Blockchain tabanlı sosyal güvenlik sistemlerinin, geleneksel sosyal güvenlik sistemlerine kıyasla çeşitli avantajları var.

  • Süreç bütünlüğü, değişmezlik ve sistemin sürdürülebilirliği ile kullanılan ve depolanan verilerin sürekli ve çok daha yüksek kalitede olmasını sağlayarak, bunların gerçek zamanlı olarak doğru analizini sağlar.
  • İşlemlerin şeffaflığı ve değişmezliği, sistemin manipülasyon ve yolsuzluğa karşı güvenliğini sağlar.
  • Hantal ve hataya eğilimli el emeğini kaldırmak için Blockchain kullanarak yüksek düzeyde bir otomasyon, maliyet verimliliği ve iş süreçlerini takip etmek kolaydır.

Blockchain teknolojisindeki geçmiş gelişmeler ve sonuçları, bunlar üzerinden gerçekleştirilen finansal işlemlerin güvenli, otomatik ve aracı olmadan yapılabileceğini gösterdi.

Bu, halka hizmet veren ve kurala dayalı finansal işlemleri kullanan sistemler olan sosyal güvenlik sistemlerinin public blockchain’ler için makul bir kullanım örneği olduğunu göstermekte.

Asure Network mevcut sosyal güvenlik sistemlerindeki problemleri çözmeyi amaçlıyor.

Asure ekosistemi, Asure Network, Asure Blockchain, Asure Platformu ve üçüncü taraf uygulamalarından oluşuyor.

Asure Network, merkezi olmayan sosyal güvenlik sistemleri için ölçeklenebilir bir blockchain ağıdır. 10 milyar insanın sosyal güvenlik sistemlerine ulaşması ve en çok ihtiyaç duyulduğu yerde büyük bir sosyal etki yaratması için temel atıyor.

Ağın merkeziyetsiz karakterini korurken işlem hacmine ilişkin en iyi performansı sağlayan teknolojik temel olarak, sistem içerisinde gerekli şeffaflık ve maliyet verimliliğini garanti eder.

Asure Blockchain, Ethereum Blockchain veya herhangi bir EVM uyumlu blockchain’e bağlı birçok Plasma yan zinciri (side chains) de sisteme hizmet eder (Ethereum Virtual Machine “Ethereum Sanal Makinesi” Ethereum’a dayalı akıllı sözleşmeler için çalışma ortamı olarak hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır).

ilginizi çekebilir: Haftanın Önemli Ethereum Haberleri: ETH’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Her bir yan zincir, aralarındaki ve dolayısıyla ağ içindeki fikir birliğine (konsensüs) ulaşmak için ASR token’larını kullanmak zorunda olan birkaç bağımsız node (düğüm) sağlayıcısı tarafından işletilmekte.

ASR token’larını stake ederek ek token kazancı da elde edilebilecek.

ASR Token ICO Bilgisi

Proje şu an bir ICO gerçekleştiriyor.

Satışlar 1-31 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek ve satılamayan token’lar yakılacak.

ASR token teknik bilgileri:

ASR Token dağılımı:

ASR token’ı almak istiyorsanız kayıt olmanız gerekiyor.

Ekip alanında uzman görünüyor. Çekirdek kadro 12, danışman sayısı 4. Tamamını görmek için tıklayınız.

ASR TOKEN ROADMAP

Roadmap’i incelediğimde projenin Mayıs 2014’te temellerinin atıldığını gördüm. Bu oldukça önemli.

Son 2 aşama şu şekilde:

Twitter’a giriş tarihleri Şubat 2018. Takipçi sayıları 19 bin. Çok iyi bir sayı.

Whitepaper Asure Network token  için tıklayınız.

ASR token fiyat (canlı)

Kripto Paralar ve Temel Analiz kitabımı incelemek veya almak için TIKLAYINIZ.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.