fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Graph (GRT) coin nedir? Nasıl alınır, geleceği var mı?

Graph (GRT) coin nedir? Nasıl alınır, geleceği var mı?

Graph (GRT) coin nedir? Nasıl alınır, geleceği var mı?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Graph, merkezsiz DApp uygulamaları için veri sorgulayan bir indeksleme protokolüdür. GRT coin protokolün yerel tokenidir.

Graph GRT coin nedir?

Graph nedir

Graph, geliştiricilerin blockchain verilerine verimli bir şekilde erişmesine olanak tanıyan, merkezi olmayan uygulamalar için bir indeksleme protokolüdür.

Graph, hem DeFi hem de daha geniş Web3 ekosistemlerindeki bir çok uygulamayı güçlendiren, Ethereum ve IPFS gibi ağlardan veri sorgulayan bir indeksleme protokolüdür.

Graph (GRT) coin nedir? Nasıl alınır, geleceği var mı?

Graph ne işe yarar?

Graph ile geliştiriciler, blockchain verilerinin nasıl alınacağını, dizine ekleneceğini ve sunulacağını tanımlayan, doğrulanabilir, alt grafikler oluşturabilir.

İsteyen herkes, “subgraph” denilen ve GraphQL kullanılarak hazırlanan APIs yapabilir ve yayınlayabilir. Subraphlar blockchain verilerini almak için kullanılıyor. Graph ile şu anda, Ethereum, IPFS ve POA ağlarından veri sorgulanabilir.

Bu güne kadar, Uniswap, Synthetix, Aragon, AAVE, Gnosis, Balancer, Livepeer, DAOstack, Decentraland gibi DApps lar için 3.000’in üzerinde subraphs geliştirildi. Bu subgrahslar üzerinden yalnız Eylül 2020’de 7 milyar’ın üzerinde sorgu gerçekleştirildi.

graph nedir
Graph destekleyicieleri

Graph protokol kurucuları kimlerdir?

Graph protokol kurucu ekibin içerisinde, Ethereum Vakvı, OpenZeppelin, Decentraland, Orchid gibi sektör paydaşlarında tecrübe kazanmış profesyoneller var.
Graph proje liderleri olarak Yaniv Tal, Brandon Ramirez ve Jannis Pohlmann öne çıkıyor.

Sosyal medyada Graph GRT coin

Graph protokolün twitterde 140 bin takipçisi var. GRT coinin hızla yükselmesi dikkate alındığında bu sayının da bir hayli artacağı düşünülebilir. Graph GRT coin topluluğunu bir araya getiren telegram hesabında ise 25 binin üzerinde katılımcı var.

GRT coin

Graph 17 Aralık’ta Coinbase ve Binance borsalarında listelenmeye başlandı.

https://twitter.com/graphprotocol/status/1339616737881280512

GRT coin nedir?

GRT coin, Graph protokol yerel tokenidir.

Graph GRT coin 17 Aralık’ta Coinbase ve Binance borsalarında listelenmeye başlandı ve o andan itibaren de yükselmeye devam etti.

Rakamlarla GRT coin

FiyatAnlık GRT fiyatı için tıklayınız.
Market Cap Anlık GRT piyasa değeri için tıklayınız.
24 Saat Hacim Anlık GRT 24 saatlik hacmi için tıklayınız.
Dolaşımdaki arz Anlık GRT dolaşımdaki arz için tıklayınız.
Toplam arz10,000,000,000 GRT

GRT coin nasıl alınır?

GRT coin, 17 Aralık 2020 tarihinde, Coinbase ve Binance borsalarında, 18 Aralık 2020 tarihinde ise Huobi, OKEx, MXC ve Gate.io borsalarında listelenmeye başlandı.
GRT coin, USDT, BTC ve ETH paritelerinden satın alınabilir.

Kripto para borsalarından USDT ile GRT nasıl alınır?

1. İlk adım bir platforma kaydolmaktır. Örneğin; Kraken’in ana web sitesine giderek “hesabınızı oluşturun” u tıklarsınız. Sadece e-posta adresinizi kullanarak kayıt olabilirsiniz. 

2. Hesabınızda oturum açtıktan sonra, USDT ile GRT satın almak için 3 ya da daha fazla aşamada hesabınızın doğrulanması gerekir. Para yatırma işlemi yapmadan önce sizden, bazı kimlik onaylama belgeleri istenecektir.

3. Hesabınız doğrulandıktan sonra, hesaba gidin ve ardından para yatırın. Artık farklı para yatırma seçenekleri arasından bir tercih yapabilirsiniz.

4. Daha sonra kripto pariteleri arasından GRTUSDT seçeneğini tıklamanız gerekiyor.

5. “Yeni Emir”e tıklayın ve basit arayüzü seçin, şimdi Kraken‘den satın alma emri vermeye hazırsınız.

6. Satın almak istediğiniz GRT miktarını girin ve gönder’i tıklayın.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınır?

İlgili: Altcoinler sermayeye doyacak!

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.