fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Graph (GRT) coin nedir? nasıl alınır?

Graph (GRT) coin nedir? nasıl alınır?

Graph (GRT) coin nedir? nasıl alınır?
0
koinmedya_telegram_coinsignal
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Graph, merkezsiz DApp uygulamaları için veri sorgulayan bir indeksleme protokolüdür. GRT coin protokolün yerel tokenidir.

Graph GRT coin

Graph nedir

Graph, geliştiricilerin blockchain verilerine verimli bir şekilde erişmesine olanak tanıyan, merkezi olmayan uygulamalar için bir indeksleme protokolüdür.

Graph, hem DeFi hem de daha geniş Web3 ekosistemlerindeki bir çok uygulamayı güçlendiren, Ethereum ve IPFS gibi ağlardan veri sorgulayan bir indeksleme protokolüdür.

koinmedya_paradex

Graph ne işe yarar?

Graph ile geliştiriciler, blockchain verilerinin nasıl alınacağını, dizine ekleneceğini ve sunulacağını tanımlayan, doğrulanabilir, alt grafikler oluşturabilir.

İsteyen herkes, “subgraph” denilen ve GraphQL kullanılarak hazırlanan APIs yapabilir ve yayınlayabilir. Subraphlar blockchain verilerini almak için kullanılıyor. Graph ile şu anda, Ethereum, IPFS ve POA ağlarından veri sorgulanabilir.

Bu güne kadar, Uniswap, Synthetix, Aragon, AAVE, Gnosis, Balancer, Livepeer, DAOstack, Decentraland gibi DApps lar için 3.000’in üzerinde subraphs geliştirildi. Bu subgrahslar üzerinden yalnız Eylül 2020’de 7 milyar’ın üzerinde sorgu gerçekleştirildi.

graph nedir
Graph destekleyicieleri

“koinmedya_binance”

Graph protokol kurucuları kimlerdir?

Graph protokol kurucu ekibin içerisinde, Ethereum Vakvı, OpenZeppelin, Decentraland, Orchid gibi sektör paydaşlarında tecrübe kazanmış profesyoneller var.
Graph proje liderleri olarak Yaniv Tal, Brandon Ramirez ve Jannis Pohlmann öne çıkıyor.

Sosyal medyada Graph GRT coin

Graph protokolün twitterde 21 bin takipçisi var. GRT coinin hızla yükselmesi dikkate alındığında bu sayının da bir hayli artacağı düşünülebilir. Graph GRT coin topluluğunu bir araya getiren telegram hesabında ise 11 binin üzerinde katılımcı var.

GRT coin

Graph 17 Aralık’ta Coinbase ve Binance borsalarında listelenmeye başlandı.

https://twitter.com/graphprotocol/status/1339616737881280512

GRT coin nedir?

GRT coin, Graph protokol yerel tokenidir.

Graph
GRT/USD Tradingview

Graph GRT coin 17 Aralık’ta Coinbase ve Binance borsalarında listelenmeye başlandı ve o andan itibaren de yükselmeye devam ediyor.

GRT coin fiyatı son 24 saatle %115,54 oranında arttı.

GRT coin

Rakamlarla GRT coin

Fiyat0,378607 USD
Market Cap498,440,829 USD
24 Saat Hacim1,840,596,564 USD
Dolaşımdaki arz1,245,666,867 GRT
Toplam arz10,000,000,000 GRT

GRT coin nasıl alınır?

GRT coin, 17 Aralık 2020 tarihinde, Coinbase ve Binance borsalarında, 18 Aralık 2020 tarihinde ise Huobi, OKEx, MXC ve Gate.io borsalarında listelenmeye başlandı.
GRT coin, USDT, BTC ve ETH paritelerinden satın alınabilir.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınır?

İlgili: Altcoinler sermayeye doyacak!

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

koinmedya_brave