1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Goldman Sachs’dan şaşırtan kripto para raporu: Ultra zengin aileler…

Goldman Sachs’dan şaşırtan kripto para raporu: Ultra zengin aileler…

Goldman Sachs’dan şaşırtan kripto para raporu: Ultra zengin aileler…
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev yatırım bankası Goldman Sachs, ultra zengin aile ofislerinin kripto paralarla ilgili ne düşündüğünü ortaya çıkardı. Buna göre milyar dolarların üzerinde varlığı olan zenginler kripto paralar konusunda boğa. Yüzde 15’i ise artık kripto alanına adım atmış.


Goldman Sachs’ın ultra zengin yatırımcıları kripto para boğası

Dev yatırım bankası Goldman Sachs’ın yaptığı araştırma, ultra zengin yatırımlarının ve aile ofislerinin kripto paralar konusunda ne düşündüğünü ortaya çıkardı. Buna göre bankanın aile ofislerinin yarısından fazlası portföylerine kripto para eklemek istiyor. Bu da ultra zenginlerin kripto paralarla ilgili artan oranda boğa olduğunu gösteriyor.

Söz konusu araştırmayı Bloomberg yayımladı. Araştırma, dünya genelindeki 150 zengin aile ofisine anket yaptı. Sonuçta yüzde 15’inin artık kripto paralarla iş yaptığı anlaşıldı.

Ayrıca yüzde 45’i de kripto paralara yatırım yapmaya ilgi gösterdiğini belirtiyor. En başlıca sebep ise kripto paraları bir koruma olarak görmeleri. Kripto paralara yatırım yapmayı isteme sebepleri şöyle açıklanıyor:

“Daha yüksek enflasyon, uzun süreli düşük oranlar ve benzeri görülmemiş bir küresel parasal ve mali teşvik yılının ardından diğer makroekonomik gelişmeler.”

Buna rağmen araştırmaya katılanların bir kısmı ise niye şimdiye kadar kripto paralardan uzak durduklarını da açıklıyor. En başta volatilite ve fiyatla ilgili uzun vadeli belirsizlikler geliyor.

Araştırmaya katılan aile şirketlerinin yüzde 67’si 1 milyar dolardan fazla varlığı yönetiyor. Yüzde 22’sinin ise yönetimi altında 5 milyar dolardan fazla varlık var.

İlgili – Zengin ve yüksek eğitimli yatırımcıların aldığı 2 altcoin – Yeni rapor

Bloomberg, aile ofislerinin yaptığı işi, “zengin insanların servetini ve kişisel işlerini” yönetmek olarak tanımlıyor. Örnek olarak ise Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, eski Google CEO’su Eric Schmidt ve Chanel sahipleri Alain ve Gerard Wertheimer’i gösteriyor.

Profesyonel hizmetler firması Ernst & Young, her biri yalnızca tek bir ailenin mali işlerini yöneten 10.000’den fazla aile ofisi olduğunu tahmin ediyor ve bunların yarısı 21. yüzyılda kuruldu. Aile ofisi sektörünün dünya genelinde 6 trilyon doları yönettiği tahmin ediliyor.

Goldman Sachs’ten Meena Flynn, kendileri ile çalışan aile şirketlerinin çoğunun kripto paralara ilgi duyduğunu belirtiyor. Ayrıca müşterilerinin çoğunun da “blockchain teknolojisinin tıpkı internet gibi hayatımızı etkileyerek üretken bir perspektif kazanacağını” düşündüğünü aktarıyor.

Kaynak