Elon Musk ve Jack Dorsey’den çok önemli açıklamalar!

elon musk jack dorsey
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elon Musk ve Jack Dorsey, Dorsey’in daha önce düzenleyeceğini duyurduğu Bitcoin konferansında bir araya geldi. Detaylar haberimizde.

Elon Musk ve Jack Dorsey’den çok önemli açıklamalar!

Tesla CEO’su Elon Musk ve Jack Dorsey TheBWord’de bir araya geldi. İkili daha önce bu buluşmanın yapılacağını duyurmuştu.

Konferansta önemli başlıklar ön plana çıktı. Elon Musk Tesla’nın Bitcoin kabul etme kararının askıya alınmasının ardından kripto dünyasında tepkiler çekmeye başlamıştı. Bu gece ilk ağızdan Bitcoin satmadığını dile getirdi. Musk aynı zamanda Tesla’nın ve SpaceX’in’de Bitcoin satmadığını ifade etti.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Musk portföyüne yönelik açıklamalarda da bulundu ve Bitcoin’in yanı sıra Dogecoin ve Ethereum’a da sahip olduğunu açıkladı. Musk, Tesla’nın muhtemelen Bitcoin kabul etmeye yeniden başlayacağını da program sırasında açıkladı. Bitcoin’in yenilenebilir kaynakları kullanma konusunda olumlu sinyaller verdiğine değinen Elon, “bu devam ederse muhtemlen Tesla Bitcoin ile yeniden satılacak” dedi

Programın bir bölümünde Musk, Dorsey’e pas atarak Twitter reklamları için kripto paraları kullanmasını önerdi. Dorsey ise kullanıcıların tercih edecekleri ödeme yöntemeri için açık olduklarını belirtti.

Kripto borsalar konusunda da uyarılarda bulunan ünlü iş adamı, kullanıcıların kripto borsaların kapanması ya da devletin borsalara el koyması durumda zorluklar yaşayabilecekleri ve bu nedenle kripto paralarını kendi anahtar kelimeleri ile saklamaları gerektiğini söyledi.

Musk, kripto paralardan beklentisinin daha az hata olan bir sistem olması ve dolandırıcılık ya da devletlerin kötü yönetimlerinden etkilenmemesi olduğunu belirtti. Jack Dorsey ise Bitcoin’inden umudunun dünya barışını sağlaması olduğunu açıkladı.

Musk ve Dorsey’in açıklamalarının ardından lider kripto para birimi 31,750 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Elon Musk ve Jack Dorsey’den çok önemli açıklamalar!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.