1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Elon Musk ve Jack Dorsey’den çok önemli açıklamalar!

Elon Musk ve Jack Dorsey’den çok önemli açıklamalar!

Elon Musk ve Jack Dorsey’den çok önemli açıklamalar!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elon Musk ve Jack Dorsey, Dorsey’in daha önce düzenleyeceğini duyurduğu Bitcoin konferansında bir araya geldi. Detaylar haberimizde.

Elon Musk ve Jack Dorsey’den çok önemli açıklamalar!

Tesla CEO’su Elon Musk ve Jack Dorsey TheBWord’de bir araya geldi. İkili daha önce bu buluşmanın yapılacağını duyurmuştu.

Konferansta önemli başlıklar ön plana çıktı. Elon Musk Tesla’nın Bitcoin kabul etme kararının askıya alınmasının ardından kripto dünyasında tepkiler çekmeye başlamıştı. Bu gece ilk ağızdan Bitcoin satmadığını dile getirdi. Musk aynı zamanda Tesla’nın ve SpaceX’in’de Bitcoin satmadığını ifade etti.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Musk portföyüne yönelik açıklamalarda da bulundu ve Bitcoin’in yanı sıra Dogecoin ve Ethereum’a da sahip olduğunu açıkladı. Musk, Tesla’nın muhtemelen Bitcoin kabul etmeye yeniden başlayacağını da program sırasında açıkladı. Bitcoin’in yenilenebilir kaynakları kullanma konusunda olumlu sinyaller verdiğine değinen Elon, “bu devam ederse muhtemlen Tesla Bitcoin ile yeniden satılacak” dedi

Programın bir bölümünde Musk, Dorsey’e pas atarak Twitter reklamları için kripto paraları kullanmasını önerdi. Dorsey ise kullanıcıların tercih edecekleri ödeme yöntemeri için açık olduklarını belirtti.

Kripto borsalar konusunda da uyarılarda bulunan ünlü iş adamı, kullanıcıların kripto borsaların kapanması ya da devletin borsalara el koyması durumda zorluklar yaşayabilecekleri ve bu nedenle kripto paralarını kendi anahtar kelimeleri ile saklamaları gerektiğini söyledi.

Musk, kripto paralardan beklentisinin daha az hata olan bir sistem olması ve dolandırıcılık ya da devletlerin kötü yönetimlerinden etkilenmemesi olduğunu belirtti. Jack Dorsey ise Bitcoin’inden umudunun dünya barışını sağlaması olduğunu açıkladı.

Musk ve Dorsey’in açıklamalarının ardından lider kripto para birimi 31,750 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.