Loading...
btc
BTC
0.33%
Bitcoin
64.354,88 USDT
eth
ETH
-0.62%
Ethereum
3.496,52 USDT
bch
BCH
0.44%
Bitcoin Cash
384,64 USDT
xrp
XRP
-0.48%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.2%
Litecoin
74,02 USDT
bnb
BNB
-0.02%
Binance Coin
586,00 USDT
sol
SOL
0.3%
Solana
135,00 USDT
avax
AVAX
-9.04%
Avalanche
25,00 USDT
ada
ADA
-0.29%
Cardano
0,37 USDT
dot
DOT
0.61%
Poladot
5,65 USDT
doge
DOGE
-0.19%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
1.01%
Shiba Inu
0,00 USDT

Goldman Sachs’ten çarpıcı Bitcoin ve kurumsallar raporu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektörü son birkaç yıla kadar daha çok bireysel yatırımcılar ile yükseldi. Ancak şimdi öyle görünüyor ki merakla beklenen kurumsalların Bitcoin ve genel olarak kripto piyasasına ilgisinde önemli yükseliş var. İşte, son araştırmanın ortaya koyduğu pozitif veriler.


Goldman Sachs’ten çarpıcı Bitcoin ve kurumsallar raporu

Kurumsallar kripto konusunda treni kaçırmadı. Goldman Sach’ın yeni bir raporu, kripto ile ilgilenen ve bu alana adım atan kurumlların sayısının daha da arttığını gösteriyor.

Kurumsallar daha fazla kripto istiyor

Arcane Research’ın yer verdiği rapora göre, Goldman Sachs’ın anket yaptığı 172 kurumsal müşterisinden yüzde 51’i artık kripto konusunda adımlar atmış. Geçen sefer yapılan aynı anketin verilerine göre burada yüzde 40 oranında bir artış söz konusu.

Anket daha başka bir çarpıçı sonucu ortaya koyuyor. Kurumsalların yüzde 60’ı önümüzdeki bir ya da 2 yıl zarfında ellerindeki kripto varlıkları artırmayı planlıyor. Tabii bu kripto sektörü için uzun yıllardır beklenen çok önemli bir haber.

İlgili – Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

bitcoin

Goldman Sachs de bu artan ilgiyi karşılamak için bu alandaki hizmetlerini geliştirmeyi planlıyor. Global yatırım bankası, geçen seneden bu yana kripto servislerini öne çıkarıyor ve geliştiriyor. Goldman Sachs aynı zamanda kısa süre önce türünün ilk örneği olan bir adımı atmıştı. Banka, kripto ticari banka Galaxy Digital ile ilk tezgah üstü (over-the-counter – OTC) kripto işlemini yaptı.

Goldman Sachs’ın sitesi de kripto konusunda birçok bilgi ve eğitim materyaline yer veriyor. Aynı zamanda kripto ve metaverse ile ilgili bağlantılar da yer alıyor sitede. Bankanın aynı zamanda çok başarılı bir kripto ticareti masası var. Burada yatırımcılar Bitcoin ve Ethereum vadeliler ve opsiyonlar ticareti yapabilir.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Bu arada diğer piyasa göstergeleri de Goldman Sachs’ın bulgularını destekliyor. Mesela ETF alanında dikkat çeken yükselişler var. Purpose Bitcoin ETF ve ProShares Bitcoin Strategy ETF gibi yatırım araçları, yönetimi altındaki varlık açısından yeni zirvelere ulaştı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.