1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Goldman Sachs’tan çok önemli Bitcoin raporu!

Goldman Sachs’tan çok önemli Bitcoin raporu!

Goldman Sachs’tan çok önemli Bitcoin raporu!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Goldman Sachs, yeni raporunda Bitcoin’in neden makroekonomik kararlardan daha fazla etkilenmeye başladığını ele aldı. Detaylar haberimizde.

Goldman Sachs’tan çok önemli Bitcoin raporu!

Dev yatırım bankansı Goldman Sachs, yeni yayınladığı bir raporda Bitcoin’in fiyatının makroekonomik değişimlerden neden öncekine göre daha fazla etkilendiğini ele aldı. Bitcoin’in her geçen gün daha fazla benimsendiği bir gerçek. Artan bu benimsenme oranının Bitcoin’e alan açmasının yanında bazı dezavantajları da var.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Goldman Sachs, yakın tarihli bir araştırma notunda amiral gemisi kripto para biriminin geleneksel finans sektöründeki artan varlığının onu makroekonomik faktörlere karşı giderek daha duyarlı hale getirdiğini belirtti. Zach Pandl’in yönettiği yeni raporda Goldman Sachs analistleri, kripto piyasasının daha fazla yatırımcıya açılmasının alınan kararlardan daha çabuk etkilenmesine yol açtığını tespit etti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bu ayın başlarında, Bitcoin ve Nasdaq Bileşik endeksi arasındaki korelasyon hem kripto para birimleri hem de hisse senetleri açısından tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Fed’in faiz açıklamlarının ardından kripto para piyasası daha önce bu tür kararları hiç vermediği kadar büyük bir tepki verdi. Analistler kripto paraların verdiği bu tepkiyi kripto para birimlerinin artan ana akım kabulüne bağlıyor.

Kripto para birimleri fiat paralara karşı bir enflasyondan koruma aracı olarak görülüyor. Yatırımcılar bu seviyede ilgili dev finans kuruluşlarının kripto paralara kapılarını açmasını sağladı. Dev finans kuruluşları bilançolarında kripto paralara yer verdikçe makroekonomik kararların piyasayı daha hızlı etkilemesi kaçınılmaz oldu.

“Son iki yılda, Bitcoin daha geniş bir ana akım kabul gördüğünden, makro varlıklarla olan korelasyonu arttı.”

Goldman Sachs, Fed’in bu yıl dörkez faiz artıracağını öngörüyor. Alınana bu kararların da kripto paralar üzerinde etkili olacağı değerlendiriliyor. Bitcoin Fed’in açıklamalarının arıdan 49,000 dolar seviyesinden düşerek 33,184 dolara kadar geriledi. Son günlerde gelen yasaklama ve regülasyon haberleri de düşüş üzerinde etkili oldu.

Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 37,203 dolardan işlem görüyor. Bitcoin, son 24 saat içerisinde %1,45 değer kazandı. Kripto paranın toplam piyasa değeri 705 milyar dolar. Bu değere karşılık gelen hakimiyet oranı ise %42,1.

Bitcoin (BTC) günlük fiyat hareketleri

 

 

bitcoin Goldman Sachs’tan çok önemli Bitcoin raporu!

Kaynak

Etiketler: