1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Goldman Sachs’ın eski yöneticisinden müthiş Bitcoin ve Etheruem tahmini!

Goldman Sachs’ın eski yöneticisinden müthiş Bitcoin ve Etheruem tahmini!

Goldman Sachs’ın eski yöneticisinden müthiş Bitcoin ve Etheruem tahmini!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Goldman Sachs’ın eski yöneticisi ve Real Vision’un kurucusu olan Raoul Pal, Youtube’da yaptığı yeni bir röportajda 2024 yılı için Bitcoin ve Ethereum tahminini paylaştı. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

 Goldman Sachs’ın eski yöneticisinden müthiş Bitcoin ve Etheruem tahmini!

Real Vision CEO’su Raoul Pal, 2024’ün piyasa değerine göre ilk iki kripto para için harika bir yıl olacağını söylüyor.

Makro gurusu, kripto fenomeni Scott Melker ile yaptığı yeni bir röportajda, 2024’ü hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) için güçlü bir yükseliş yılı olarak öngördüğünü ifade etti.

İlgili: Bitcoin (BTC) fiyat tahmini

Pal’e göre, mevcut piyasa koşulları 2018’deki ayı piyasası öncesinde yaşananları yansıtıyor. Bu da artan benimseme oranları nedeniyle dijital varlıkların önümüzdeki 18 ila 24 ayda önemli kazanımlar göreceği anlamı taşıyor.

“Fed şahin politikalar izlemeye başlayınca piyasalarda tam bir değişiklik oldu. 2018’de şu anda gördüğümüz türden düzeltmeler görüldü. Yaklaşık %20-30’luk bir geri çekilme. Keskindi, iğrençti [ve] herkes dehşete kapılmıştı. Ancak sonrasını hepimiz biliyoruz. Dokuz ayda Bitcoin ve ETH yaklaşık %400 değer kazandı.” 

Pal, BTC ve ETH’nin gelecek yıldan itibaren parlayacağına inanmasının nedeninin Metcalfe Yasası olduğunu belirtti. Metcalfe Yasası, bir ağın değerinin, sahip olduğu kullanıcı sayısıyla doğrudan ilişkili olduğunu belirtir.

Bitcoin ve Ethereum yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre sırasıyla 16.659 dolar ve 1.175 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in piyasa değeri 320 milyar dolar olurken Etherum’un piyasa değeri 143 milyar dolar. Bu piyasa değerleri ile BTC kripto piyasasının %39,9’unu ETH ise %17,9’unu domine ediyor.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Kripto piyasasının mevcut piyasa değeri 2022 yılının en düşük seviyelerinde seyrediyor ve an itibari ile 803 milyar dolar.

Kaynak