Gelecek vadeden bu iki altcoin yatırımcıların radarında!

altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasası 2022 yılında durgun olsa da bu iki altcoin gelecek vadettiği için yatırımcıların radarında. Detaylar ve teknik veriler yazımızda.

Gelecek vadeden bu iki altcoin yatırımcıların radarında!

Kripto para piyasası 2022 yılında beklentilerin çok uzağında. Geçtiğimiz yılın son aylarında yaşanan rallinin ardından düşüşe geçen kripto paralar bir türlü beklenen seviyeleri göremedi. Bu durumda piyasanın küresel ekonomik piyasaya çok daha fazla entegre olmasının payı da var.

Pandemi sonrası yaşanan enflasyonist dönem dünya genelinde ekonomiler için büyük sorunlar ortaya çıkarıyor. Merkez bankaları daha sıkı politikalar yürütüyor. ABD’de son 40 yılın en yüksek enflasyon oranları açıklanırken gelişmekte olan ve az gelişmiş ülkeler daha derin krizler ile karşı karşıya.

Yakın vadede piyasada neler olabileceğini belirlemek neredeyse imkansız ancak dönüşüm hızı gelecek adına önemli sinyaller veriyor. Bazı altcoinler de gelecek adına vadettikleri ile yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Avalanche ve Algorand, yatırımcılara blockchain teknolojisinin uzun vadeli başarısına yatırım yapmanın nispeten ucuz bir yolunu sunuyor. 21 milyar dolarlık piyasa değeri ile Avalanche  , sırasıyla 361 milyar dolar ve 772 milyar dolar değerindeki Bitcoin  ve  Ethereum gibi önde gelen rakiplerinden çok daha ucuz. Özellikle etkileyici teknik yetenekleri ve deflasyonist tasarımı göz önüne alındığında, büyümesi için önünde büyük bir alan olduğu aşikar.

Saniyede 4.500 işlem gerçekleştirebilen Avalanche, saniyede yalnızca 15 işlem gerçekleştirebilen en büyük dApp platformu Ethereum ile karşılaştırıldığında, yüksek hacimler için oldukça uygun görünüyor. Şimdiye kadar, 116 milyon dolar değerinde yaklaşık 1,5 milyon adet AVAX imha edildi bu da AVAX’ı deflasyonist bir varlık yapıyor.

İlgili: AVAX fiyat tahmini

AVAX, yazım sırasında Coinmarketcap verilerine göre 68 dolardan işlem görüyor. Altcoin, 21 Kasım 2021’de 146 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.


AVAX fiyat hareketleri (Tüm zamanlar)

Gelecek vadeden bu iki altcoin yatırımcıların radarında!

 

2019’da piyasaya sürülen Algorand’da yatırımcıların dikkatini çeken altcoinlerden biri. Algorand, blok zincirinde depolanan dijital mülkiyet kanıtları olan, değiştirilemez tokenlar (NFT’ler) için daha güvenli bir platform olacak şekilde tasarlanmış bir blok zinciridir.

ReportLinker analistleri küresel NFT pazarının, dijital sanata olan artan talep ile 2026 yılına kadar %35’lik bir bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) ile 147 milyar dolarlık bir değere ulaşmasını bekliyor. Bu beklenti Algorand’a alan açıyor.

4,8 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile Algorand, kripto para piyasasında nispeten küçük bir değer ancak gelecek adına vadettikleri ile potansiyeli olan bir altcoin.

İlgili: Algorand (ALGO) nedir?

ALGO, yazım anında 0,662 dolardan işlem görüyor. Tüm zamanların en yüksek değerine ise 0,10 dolar ile iki yıl önce ulaştı.

Algorand (ALGO) fiyat hareketleri (Tüm zamanlar)

 

Gelecek vadeden bu iki altcoin yatırımcıların radarında!

 

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Gelecek vadeden bu iki altcoin yatırımcıların radarında!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.