Loading...
btc
BTC
1.43%
Bitcoin
58.721,35 USDT
eth
ETH
1.08%
Ethereum
3.167,47 USDT
bch
BCH
2.57%
Bitcoin Cash
378,19 USDT
xrp
XRP
7.85%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.86%
Litecoin
70,54 USDT
bnb
BNB
0.99%
Binance Coin
539,08 USDT
sol
SOL
0.86%
Solana
140,66 USDT
avax
AVAX
1.31%
Avalanche
26,30 USDT
ada
ADA
1.26%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
2.75%
Poladot
6,27 USDT
doge
DOGE
2.13%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
3.19%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Jack Ma: Geleneksel finans sistemi çökecek!

Jack Ma: Geleneksel finans sistemi çökecek!

geleceğin finans sistemi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Jack Ma: Geleceğin Finans sistemi bugünkü düzende olmayacak!

Alibaba’nın kurucusu milyarder Jack Ma dün yaptığı konuşmada, bugün kullandığımız geleneksel finans sisteminin bu şekilde devam edemeyeceğini , geleceğin finans dünyasını dijital paraların oluşturacağını söyledi. Konuşmasının büyük bir kısmında geleneksel bankacılık sistemlerini eleştiren Ma, dijital para vurgusuyla dikkat çekti.

Çinli milyarder Jack Ma dün yaptığı dikkat çeken konuşmasıyla bugün medyada öne çıkan haberlerde yerini aldı. Konuşmasında dijital paraların yeni bir global finans sistemi oluşturacağını vurgulayan MA, hali hazırdaki sisteme ise veryansın etti. Çin’in en büyük e-ticaret şirketi olan ve dünya çapındada oldukça iyi bilinen Alibaba’nın kurucusu olan Jack Ma Shanghai’da dikkatleri üzerine çeken bir konuşma yaptı.

Geleneksel finans sistemi ne olacak?

Konuşmasındaki öne çıkan ana konulardan birisi ise dijital paralar oldu. Dijital paralarla ilgili şunları söyledi Ma:

“Dijital para bir değer oluşturabiliyor o zaman bizim de artık dijital paralar ile nasıl bir finans sistemi oluşturacağımızı belirlememiz gerekir.”

Bu konuşmadan sonar, Medyada Ma’nın dijital paralar derken ne kast ettiği tartışması başladı.

Ma dijital paralar derken kripto paralardan bahsediyor diyenler olduğu gibi farklı yorumlayanlar da var.

Binance CEO’su CZ twitter’da yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Jack MA muhteşem bir konuşma yaptı. Çin hükümetinin yasal düzenlemeleri ile igili açık açık konuşmak öyle kolay değildir. Ayrıca kriptoparalar ve gelecek finans dünyası hakkında çok şey söyledi.”

Ancak Ethereum kurucu ortağı Vitalk Buterin hiç gecikmeden CZ’nin payalaşımına cevpa vererek Ma’nin dijital paralar derken ne kast ettiğini sordu.

CZ’nin cevabı ise bunun yoruma açık olduğu şeklindeydi.

 Bildiğiniz  gibi kriptolar Çin’de yasak – ama Bitcoin ve diğer dijital varlıklar hala Çin’de işlem görüyor.

Ma’nın Merkez Bankasının Dijital Parası, dijital yuan, hakkında konuşuyor olma ihtimali de var. Ayrıca dünya çapında pek çok ülke kendi merkezi dijital paralarını çıkarma yarışında olduğu için Ma bu konuyu da gündeme getirmiş olabilir.

finans sistemi Jack Ma: Geleneksel finans sistemi çökecek!
geleneksel finans sistemi

Ama Çin’in bu yarışı önde götürdüğü de bir gerçek, henüz test aşamasında olsa da.

Ma konuşmasında küresel  düzenlemelerin artık modası geçmiş olduğunu da vurguladı.

Dünya çapındaki düzenlemelerin artık Çin’in gelişmesini tıkanma noktasına getirdiğini vurgulayan Ma, bu düzenlemelerin genç insanların ve gelişmekte olan ülkelerin geleceğini dikkate almadığını da belirtti.

Jack Ma dünyanın yeni bir finans sistemi ihtiyacı içinde olduğunu vurguladı ve bu yeni sistemin sürdürülebilir, açık, büyük verilerin olduğu, bulut işletim ve blockchain gibi teknolojilerin yer aldığı bir sistem olacağını söyledi.

Öyle ya da böyle geleceğimizde bugünkü finans sistemi olmayacak ve bu artık bu konu su götürmez bir gerçek. İnsanlık tarihinde hiç bir dönemde böyle bir kürselleşme ve dijitalleşme yaşanmadı. Gelişen teknoloji ve yaşamsal değişimin finans dünyasını etkilememesi imkansız. Yeni yaşam tarzının yeni bir finans modeli getireceği ve bunun en hızlı, en kolay, en merkeziyetsiz bir şekilde gerçekleşeceği de muhakkak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.