1. Home
  2. Güncel Haber
  3. FTX Token FTT, Binance BNB gibi parabolik yükselir mi?

FTX Token FTT, Binance BNB gibi parabolik yükselir mi?

FTX Token FTT, Binance BNB gibi parabolik yükselir mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Borsa tokenleri kazançlı bir 2021 dönemi yaşadı. Varlık kategorisinin önde gelenleri; Binance Coin ve Uniswap olsa da, FTX ve yerel tokeni FTT’nin büyük oyuncular arasına girmesi muhtemel görünüyor.

FTX Token FTT, Binance BNB gibi dikey çıkış potansiyeli gösteriyor

Piyasa değeri açısından, BNB ve UNI diğer borsa tokenlerinin üzerinde.. Ancak, büyüme söz konusu olduğunda, FTT daha önceki tokenlerin izinden gitme potansiyeli gösteriyor.

Şimdi soru şu: FTT coin BNB ve UNI gibi dikey kalkış yapar mı?

FTX Token

FTT coin fiyat görünümü nasıl?

ftt coin haber
FTT/USD 2021 yılı haftalık grafiği. Kaynak: TradingView

2021’deki çoğu varlık gibi, FTT de bu yıl yükseldi. Aslında, piyasadaki en iyi performans gösteren varlıklardan biri denilebilir. Ocak ayının başından bu yana FTT, grafiklerde %885 arttı. Bununla birlikte, devam eden büyük bir gelişmeyi vurgulayan önemli bir ölçüm ise geçen hafta yaşanan işlem hacmi oldu.

Geçtiğimiz hafta yaşanan işlem yoğunluğu 2021 yılının genelinden son derece farklı.

Santiment verilerine göre de on-chain aktiviteler coin için son derece güçlü sinyaller veriyor.

ftx token
Santiment FTX Token on-Chain aktivite grafiği.

Artan işlem hacimleriyle uyumlu olarak, FTT’nin aktif adresleri de grafiklerde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ek olarak, balina bakiyeleri de ATH seviyelerinde

FTT Binance BNB gibi yükselir mi?


Popüler borsa FTX kısa süre önce platformunun Cebelitarık ve Bahamalar’daki iki yan kuruluşu aracılığıyla genişletildiğini duyurdu. Bağlı kuruluşu FTX dijital pazarları, artık Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu kapsamında bir dijital varlık işletmesi olarak kabul edilmektedir. Bu, borsa için olumlu bir etki getirse de FTT coin fiyatına yansıyacak asıl olumlu unsur FTT’nin “burn” protokolüdür.

Borsa, 350 milyon tokenlik sabit bir arza sahip. FTX’in dolaşımdaki arz yarı yarıya azalana kadar token yakmaya devam etmesi bekleniyor. BNB ile karşılaştırıldığında, kulağa oldukça benzer geliyor. BNB’nin de dolaşımdaki arzı %50 oranına varıncaya kadar token yakma hedefi var.

Neticede hepimiz son 1 yılda BNB’nin nasıl dikey bir yükseliş yakaladığına şahit olduk.

FTX’in Burn protokolünün token enflasyonunu %1.82 oranında tutacağı hesaplanıyor. Bu şekilde FTX token FTT fiyatının da istikrarlı bir şekilde yükseldiğine şahit olabiliriz. Ya da belki de BNB coin gibi FTX’de çok kısa bir sürede parabolik bir tırmanış gerçekleştirebilir.

İlgili: FTX Token nedir? FTT coine yatırım yapılır mı?

Kaynak