1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Robinhood Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandırıyor!

Robinhood Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandırıyor!

Robinhood Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandırıyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son günlerde ABD’de oldukça popüler olan Robinhood uygulamasının son Bitcoin ve kripto para adımı heyecan yaratıyor. 2015 yılında kurulan platform ABD merkezli Coinbase kripto para borsasının en güçlü rakipleri arasında görülüyor.


Robinhood Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandırıyor!

Robinhood, ücretsiz hisse senedi ve finansal varlık ticaretine imkan tanıyan bir platform. Robinhood aplikasyonu ABD’de özellikle gençler, öğrenciler ve orta direkt arasında oldukça popüler. Düşük bütçeli ABD’li yatırımcılar, akıllı telefonlarına indirdikleri Robinhood aplikasyonu üzerinde kolayca hisse senedi, kripto para ve finansal varlık ticaretinde bulunabiliyor. Robinhood sayesinde yatırımcılar, Wall Street’in brokerlarına yüksek işletim ve danışmanlık ücreti ödemeden finansal piyasalarda işlem yapabiliyor.

Robinhood platformunda işlem yapan küçük çaplı yatırımcılar sosyal medya üzerinde örgütlenerek kar topu misali büyük hacimlere ulaşabiliyor ve hisse senedi piyasalarında etkili bir güç haline gelebiliyor. Geçtiğimiz aylarda Robinhood yatırımcıları Game Stock hisse senetleri ve Dogecoin fiyatları üzerinde etkili sonuçlar doğurmuştu.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin teknik analizi

Robinhood, kripto para piyasalarındaki etki alanını daha da genişletme kararı aldı. Robinhood daha fazla kripto paranın ticaretine imkan tanıyacak. Yeni kripto paralar listeleyecek. Gelelim Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandıran kısma: Robinhood bilançosunda Bitcoin tutmayı planlıyor. Yani dev şirket yüklü miktarda Bitcoin ve kripto para satın almayı planlıyor.

Tesla tecrübesinden hareketle bir kurumsal firma Bitcoin alacağını duyurduysa mutlaka Bitcoin yatırımını çok önceden yapmıştır. Şimdi piyasa oluşturuyordur. Hiçbir kurumsal firma davul ve zurna ile “ben Bitcoin almaya gidiyorum” açıklaması yapmaz. Belki de hafta başında yaşanan türbülansı değerlendiren Robinhood 40 bin düzeyinde dipten Bitcoin satın almıştır.

Robinhood’un kripto piyasalarındaki gelişimini görmek için 2020’nin 2’nci çeyreği ile 2021’in 2’nci çeyrek değerlerini kıyaslamak yeterli olacaktır. 2020:Q2’de Robinhood’un kripto para geliri sadece 5 milyon civarındaydı. Bu rakam 2021:Q2’de 233 milyon dolara çıktı.

Kaynak