1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. FTX CEO: Bitcoin ve kripto için en kötüsü bitti

FTX CEO: Bitcoin ve kripto için en kötüsü bitti

FTX CEO: Bitcoin ve kripto için en kötüsü bitti
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önemli kripto para borsalarında olan FTX’in CEO’su, yaşanan kripto kışı ile ilgili rahatlatan bir açıklama yaptı. Ünlü isme göre Bitcoin ve kripto paralar için en kötüsü artık geride kaldı.


FTX CEO: Bitcoin ve kripto kışının en kötü kısmı bitti

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, Bitcoin ve kripto para piyasasında devam eden türbülansın en kötü kısmının muhtemelen bittiğini söyledi. Son yaşanan çöküş dalgası birçok token fiyatını dip seviyelere gönderirken, kripto şirketlerine de büyük bir darbe vurdu.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, son haftalarda kripto sektörünün çok ihtiyacı olan desteği sağlayan isimlerden oldu. Kripto para fiyatları çökerken, bazı kripto şirketleri de ciddi finansal desteğe ihtiyaç duymaya başladı.

FTX CEO: Bitcoin ve kripto için en kötüsü bitti

Bitcoin (BTC) fiyatı 20,000 dolar civarında işlem görüyor. Kasım 2021’de ise 69,000 dolarda yeni bir zirve yapmıştı. Bu zirveden yüzde 70’den fazla değer kaybetti.

İlgili – Bitcoin fiyatında 22,000 doların üzerine yükseliş: Güncel BTC teknik analizi

Kripto için felaket yılı

Bankman-Fried, kripto para fiyatlarının dip seviyeye ulaştığını ve artık denge sağladığını belirtiyor. Ancak yine de çoğunlukla makro ekonomik ortama bağlı olacak diyor. Kaliforniya’dan olan Bankman-Fried, FTX’in genel merkezinin bulunduğu Bahamalar’da yaşıyor.

Bu yıl kripto para piyasası için bir felaket oldu. Kripto para piyasasının toplam değeri de bundan dolayı 1 trilyon dolar seviyesinin altına geriledi. Kripto paraların büyük bir kısmının fiyatları da zirve seviyelerinden yarıdan fazla düştü. Ayrıca devam eden kripto kışında hızlı bir toparlanma da ufukta görünmüyor.

İlgili – Ethereum fiyatında kritik dirence kadar yükseliş: Güncel ETH teknik analizi

30 yaşında ve milyarder olan FTX patronu ise Reuters’e yaptığı açıklama şöyle diyor:

“Bunun sektör için hayati bir tehlike olduğunu düşünmüyorum. Yine de beklediğimden çok daha kötü bir durum oluştu.”

Bitcoin ve kripto piyasası kışında en kötünün geride kalmış olabileceğini belirten Sam Bankman-Fried, zor durumda olan şirketlere kredi sağlaması ile de biliniyor.

Kaynak