1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Coin
  4. Floki Inu ve Shiba Inu rekabetinde kim öne geçti!

Floki Inu ve Shiba Inu rekabetinde kim öne geçti!

Floki Inu ve Shiba Inu rekabetinde kim öne geçti!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Floki Inu ve Shiba Inu arasındaki rekabet iyice kızışmaya başladı. İki rakip arasında son günlerde öne geçen  hangisi?

Floki Inu ve Shiba Inu rekabeti

Adı Elon Musk’ın köpeğinden ilham alan ve popülerlik açısından Shiba Inu’ya ($SHIB) rakip olan bir meme kripto para birimi olan Floki Inu ($FLOKI), başlattığı bir reklam kampanyasının popüler olup sona ermesinden sonra son birkaç hafta içinde fiyat artışını gördü.

CryptoGlobe’un bildirdiği gibi, Floki Inu, Londra’nın toplu taşıma sisteminde reklam yayınladı. ” Doge’yi kaçırdınız mı?  Floki’yi alın.” sloganı ile yürütülen reklam kampanyasında, kripto para birimi “meşrulaşmış” ve satın almak için “ortalama tüketicinin güveni” bu şekilde artırılmış oluyor projenin müdürü Sabre’ye göre.

Kampanyaya Los Angeles, Japonya, Çin ve Rusya’da kripto para birimini tanıtan başkaları da katılacak. Floki Inu’nun reklam bütçesi, yeni alıcılara uygulanan %4’lük bir ücretten geliyor. Tokenler, “influencer’ların katılımını sağlamak” ve “Floki ekosistemini daha da geliştirmek ve büyütmek” için kullanılıyor. Financial Times, projenin pazarlama cüzdanlarının harcanacak 3,5 milyon dolarla zirveye ulaştığını bildiriyor.

Floki Inu ve Shiba Inu

Elon Musk’ın projeye herhangi bir şekilde dahil olduğuna dair hiçbir belirti olmadığını belirtmekte fayda var. Daha önce, herhangi bir FLOKI’ye sahip olup olmadığını soran bir kullanıcıya yanıt veren Musk, yalnızca BTC, ETH ve DOGE satın aldığını söylemişti. Yine de, CryptoCompare verilerine göre FLOKI’nin fiyatı son birkaç hafta içinde %200’ün üzerinde patlayarak 0,000605 dolardan 0,000256 dolara çıktı.

Londra reklam kampanyası yine de sosyal medyada viral hale geldi ve Floki son birkaç gündür Twitter’da trend oldu.

Ethereum blockchain araştırmacısı Etherscan’ın verilerine göre, şu anda 35.000’den fazla FLOKI token sahibi var ve kripto para biriminin piyasa değeri şu anda 2 milyar doların üzerinde. Buna karşılık, SHIB’yi tutan cüzdan sayısı 800.000’i aşarken, piyasa değeri şu anda 38,4 milyar doların üzerinde.

Shiba Inu’nun fiyat performansı, üzerine 8.000 dolar bahse giren bir yatırımcının zulasının bir noktada 5,7 milyar doların üzerine çıktığını gördü. SHIB, bu yıl şimdiye kadar Google’da en çok kullanılan üçüncü kripto para birimi oldu. Bir araştırma, Shiba Inu’nun bu yıl şimdiye kadar ayda ortalama 2,8 milyon arama aldığını, bitcoin’in ise aylık ortalama 22 milyon arama aldığını gösterdi. İkinci sırada ayda ortalama 6,3 milyon arama ile Ethereum geldi.

Kaynak