1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Fiyattaki sarsıntıya rağmen bu alanda Ethereum getirisinde artış

Fiyattaki sarsıntıya rağmen bu alanda Ethereum getirisinde artış

Fiyattaki sarsıntıya rağmen bu alanda Ethereum getirisinde artış
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum fiyatı son günlerde düşük performans sergiliyor. Ancak bazı veriler ETH’deki güçlü duruşu ve hatta yükselişi gösteriyor. Ethereum bir alanda yatırımcısına artan oranda daha fazla kazanç sağlıyor.


Fiyattaki sarsıntıya rağmen Ethereum sağladığı gelirde artış

Ethereum (ETH) fiyatı son birkaç aydır baskı altında ve son bir haftada da büyük sarsıntılar geçirdi. Ancak öyle görünüyor ki Ethereum güçlü duruşunu koruyor. Çünkü ETH ağındaki veriler bunu gösteriyor.

Önde gelen bir Ethereum geliştiricisinin paylaştığı verilere göre, ağdaki doğrulayıcı düğüm (validators node) sayısı 300,000 seviyesine yaklaşıyor. Sadece bu da değil. Ethereum ağında stake yapılan ETH miktarı da 9.5 milyon ile zirve yaptı.

İlgili – Kripto staking nedir ve coin stake nasıl yapılır?

Ethereum tamamen hisse ispatı (proof of stake) modeline geçmeden önce birkaç önemli eşiğe ulaştı. Mesela stake edilen ETH miktarı istikrarlı bir şekilde yükseldi ve şimdi 9,570,639 ETH değerini gösteriyor.

Ethereum ağında bir doğrulayıcı düğüm olabilmenin maliyeti 32 ETH. Buna rağmen Ethereum ağında faaliyet gösteren doğrulayıcı düğüm sayısı arttı ve artış devam ediyor. Ağa yeni düğüm katılımları devam ediyor. Ağın şimdi doğrulayıcı düğüm sayısı 299,085’e ulaştı. Bir doğrulayıcı, Ethereum protokolünün konsensüs mekanizmasının bir katılımcısı.

İlgili – Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 fiyatları nasıl etkileyecek?

Ethereum stake gelirleri ikiye katlandı

Bu arada Ethereum staking gelirleri kademeli olarak yükseldi ve hatta ikiye katlandı. Özellikle de Ethereum mainnet ve Beacon Chain’in entegrasyonundan sonra. Bu da şunu gösteriyor. Stake gelirleri yükselmeye devam edebilir. Yıllık faiz oranı yüzde 4.3-5.4’ten bu yılın Haziran civarında yüzde 9-12 oranına ulaşabilir.

Coinbase ise stake gelirlerinin daha da artmasını bekliyor. Çünkü iki ağın birleşmesi ile şu an madencilere ödenen ücretler bu sefer stake yapanlara dağıtılacak.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: