BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Fiyat yükselirken Ethereum’da bu veri 2 yılın en düşük seviyesinde
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Fiyat yükselirken Ethereum’da bu veri 2 yılın en düşük seviyesinde

Fiyat yükselirken Ethereum’da bu veri 2 yılın en düşük seviyesinde
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum (ETH) fiyatı rekor üstüne rekor kırıyor. Ancak ETH’de bir veri Haziran 2019’dan bu yana görülen en düşük seviyesinde. Bunun muhtemel sebebine bakalım.


Ethereum’da bu veri 2 yılın en düşük seviyesinde

Merkezli borsalardaki Ethereum bakiyesi Haziran 2019’dan bu yana görülen en düşük seviyesinde. Glassnode bu durumu, Bitcoin yatırımcılarının Mayıs ayında şimdiye kadar BTC’lerini ETH ile değiştirdiği şeklinde yorumluyor.

On-chain analiz sağlayıcısı Glassnode’un verilerine göre, borsalardaki toplam Ethereum miktarı son iki yılın en düşük seviyesinde.

Glassnode, merkezli borsalardaki ETH miktarının 13.3 milyon olduğunu tahmin ediyor. Haziran 2019’dan bu yana görülen en düşük seviye. Bu tür borsalar 52.4 milyar dolar değerinde Ethereum tutuyor elinde. Bu da toplam ETH arzının yüzde 11.5’ine denk geliyor.

Glassnode alerts (@glassnodealerts) Twitter üzerinden şu verileri paylaştı: “Borsalardaki Ethereum ETH bakiyesi grafiği aşağı yönlü trendde ve 13,384,235.936 ETH ile 23 ayın en düşük seviyesinde.”

https://twitter.com/glassnodealerts/status/1391885567143649284?s=20

 

Merkezli borsalardaki Ethereum ETH miktarı Eylül 2020’de 19 milyon ile yaptığı zirveden sonra 9 ayda yüzde 30 düştü.

İlgili – Ethereum rallisinin sonu ne zaman? Cevap Bitcoin’de gizli!

Borsaların ETH bakiyesinin düşmesi piyasaları nasıl etkiler?

Borsalardaki ETH bakiyesinin düşmesi genel olarak piyasalar için boğa durum olarak değerlendiriliyor. Çünkü popüler platformlarda arz düşerken talep de göreceli olarak yükseliyor. Borsa bakiyelerindeki bu değişim, uzun vadeli yatırımcıların varlıklarını güvenli muhafazaya taşıdığı anlamına geliyor. Ya da fonlarını merkezsiz finans protokollerine kilitliyor veya stake yapıyorlar.

Glassnode pazartesi yayımladığı “Week on Chain” raporunda Bitcoin’e olan rağbetin azaldığını ve Ethereum’a olan ilginin de arttığını belirtiyor.

Glassnode ayrıca uzan vadeli Bitcoin yatırımcıların hareketlerinde de değişim belirledi. Buna göre BTC yatırımcıları ETH’ye kaymaya başlıyor. Çünkü göreceli olarak eski BTC’lerin harcanma miktarı arttı. Aşağıdaki grafik dolaşıma giren eski BTC’ler ile ETH fiyatı arasındaki nedensellik ve korelasyona dikkat çekiyor.

Fiyat yükselirken Ethereum’da bu veri 2 yılın en düşük seviyesinde

Harcanan Bitcoin çıktısı vs ETH fiyatı: Glassnode

Bu arada on-chain faaliyetler de son dört haftada önemli ölçüde arttı. Tabii bu da ETH fiyatında son görülen boğa rallisi ile açıklanabilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: