1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin ve kripto piyasalarda son durum

Bitcoin ve kripto piyasalarda son durum

Bitcoin ve kripto piyasalarda son durum
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin 3 haftanın en yüksek seviyesi 59.600 dolara ulaştıktan birkaç saat sonra yaklaşık 6.000 dolar düştü. Altcoinlerin çoğu aynı trendi takip etti. Kırmızı, piyasaya hakim ve toplam piyasa değerinden yaklaşık 200 milyar dolar buharlaştı.

Bitcoin ve kripto piyasalarda son durum

BTC, 60.000 $ ‘ın üstesinden gelememiş olsa da, aslında son birkaç gündür yüksek seyrediyordu. Dün bildirildiği üzere, kripto para birimi 59.600 $ ile 3 haftanın en yüksek seviyesine yükseldi.

Piyasalarda BTC’nin tekrar 60 bin dolar üzerine çıkacağı yönünde olumlu hava vardı; ancak ayılar kontrolü ele aldı.

İlerleyen saatlerde Bitcoin hızla değer kaybetmeye başladı. Sonuç olarak, lider kripto 6.000 $’dan fazla düşüşle gün içi en düşük seviyesi olan, 53.600 $’a kadar geriledi.

BTC dip seviyelerden toparlanmaya çalışsa da, son 24 saatlik kaybı hala %5’in üzerinde. BTC Dom da %43’ün altına inmiş durumda.

bitcoin Bitcoin ve kripto piyasalarda son durum
BTC/USD TradingView

 

Altcoinler kırmızı

Altcoinler, geçtiğimiz haftalarda liderlerinden daha etkileyici performans gösteriyordu. Ancak, çoğu dünden beri düşüş içerisinde.

Alt sezonun liderliğini yapan Ethereum, dün bir başka tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.200 $’ı gördü. Ancak yaşanan düşüşle birlikte ETH yaklaşık 400 $’lık kayıpla 3.800 dolar seviyelerine geriledi. ETH o zamandan beri bir miktar toparlandı ancak hala 4.000 doların altında duruyor.

Bu süreçte, Binance Coin (-% 5,5), Ripple (-% 10), Cardano (-% 7,5), Polkadot (-% 12), Bitcoin Cash (-% 12), Litecoin (-% 12) ve Chainlink (-% 12) ) değer kaybettiler.

Dogecoin, hafta sonu Elon Musk’ın SNL görünümünden bu yana düşüşüne devam ediyor. Başka bir % 11’lik düşüş, meme coin 0,5 doların altına düşürdü.

bitcoin Bitcoin ve kripto piyasalarda son durum

 

Canlı BTC fiyatı: $ 26,142.00

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

 

Kaynak

 

Etiketler: