1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Fırsattan yararlanarak dipten Bitcoin alan ülke

Fırsattan yararlanarak dipten Bitcoin alan ülke

Fırsattan yararlanarak dipten Bitcoin alan ülke
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider kripto para Bitcoin kısa süre önce 60,000 doların altına gerilemişti. İşte, bu düşüşten faydalanarak dipten BTC alan bir ülke var.


Fırsattan yararlanarak dipten Bitcoin alan ülke

Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul ederek bir ilke imza atan El Salvador, şimdi de BTC portföyüne ek 420 Bitcoin eklediğini duyurdu.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, kısa süre önce Twitter üzerinden yaptığı duyuruda, ülkesinin son Bitcoin düşüşü sırasında yeniden coin aldığını açıkladı. El Salvador, BTC portföyüne 25 milyon dolar değerinde 420 Bitcoin daha eklemiş.

El Salvador, Eylül 2021’de BTC alımlarına hız vermişti. Dünyada Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden ilk ülke olmasından sonra. Eylül 2021’in ilk haftasında ülkenin sahip olduğu coin sayısı 400 Bitcoin’i geçmişti. Devlet Başkanı Bukele’ye göre ise BTC alarak ülke inanılmaz kazançlar sağladı.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Bukele Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Uzun süre bekledik ama buna değerdi. Az önce düşüşten yararlanarak alım yaptık. 420 yeni Bitcoin. Şimdiden aldığımız Bitcoin’ler ile kazançlıyız. Peki, 1 BTC =1 BTC ise nasıl kazanç yapıyoruz? USD cinsinden bir güven fonu hesabımız var, ancak bu fon hem USD hem de BTC tarafından finanse ediliyor. BTC kısmı USD’ye kıyasla yeniden değerlendiğinde, bir miktar USD çekebiliyor ve fonun toplam değerini aynı seviyede bırakıyoruz.”

Bitcoin’in son düşüşü

Bitcoin Fırsattan yararlanarak dipten Bitcoin alan ülke

Bitcoin fiyatı 21 Ekim 2021’de 66,000 dolarda yeni tüm zamanların en yüksek değerini kaydetmişti. Ardından BTC düzeltme yaparak son 7 günde yaklaşık yüzde 10 düştü. Ancak şimdi bir miktar toparlandı ve yeniden 60,000 dolar civarında. Piyasa değeri de 1.1 trilyon doların üzerinde.

Analistler son düşüşü “sağlıklı düzeltme” olarak nitelendiriyor. Çünkü öncesinde önemli ölçüde boğa hareketler yaşanmıştı. Santiment’in sağladığı son verilere göre ise son düzeltmeye rağmen balinalar uzun vadeli fiyat büyümesi olacağını düşünüyor.

Kaynak

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentiler 2021- 2025

tags: