1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Finansal piyasalar böyle bir şey görmedi: Bitcoin yine yaptı

Finansal piyasalar böyle bir şey görmedi: Bitcoin yine yaptı

Finansal piyasalar böyle bir şey görmedi: Bitcoin yine yaptı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, finansal piyasalarda daha önce görülmemiş ilklere imza atıyor. Glassnode’un sağladığı veriler, Bitcoin’in ne kadar kazançlı olduğunu gösteriyor.


Bitcoin ne kadar kazançlı? BTC sahipleri yüzde 100’ü kârda

Glassnode’un paylaştığı son veriler, Bitcoin trader ve yatırımcılarının neredeyse yüzde 100’ünün kazançlı olduğunu gösteriyor. Bitcoin bugün eski tüm zamanların en yüksek değerine (ATH) yaklaştı ve bu seviyeyi kırarak yeni ATH kaydetti. ATH’ye yaklaşmış haliyle bile tüm BTC sahipleri artık kazançlıydı. Öyle görünüyor ki kimse zirveden alım yapmamıştı.

Şimdi yeni ATH ile artık BTC’nin kârlılık oranın yüzde 100’e ulaştı. Yani şimdiye kadar Bitcoin alan herkes kazançlı.

İlgili – Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Glassnode’un verilerine göre ATH’ye yaklaşmış haliyle bile Bitcoin sahiplerinin yüzde 99.75’i artık kazançlı pozisyona sahipti. Böyle bir değer daha önce Nisan-Mayıs aylarında ulaşılmıştı. O zaman BTC 64.899 dolarda ATH yapmıştı.

Bitcoin ne kadar kazançlı? BTC sahipleri yüzde 100’ü kârda

Bitcoin sahiplerinin kârlılık oranı Kaynak: Glassnode

Tabii şimdi Bitcoin yeni ATH yaptı. Mevcut fiyat rallisinin arkasındaki başlıca sebep Bitcoin vadeliler ETF’nin işlem görmeye başlaması. Buna ek olarak finansal piyasalardaki risk iştahının da kabarması buna katkı yapıyor. S&P500 ve DAX gibi başlıca endeksler de güçlü ralliler yapıyor ve yüzde 5 civarında büyüdüler.

İlgili – Bitcoin’de ATH (Tüm zamanların rekoru)!

Söz konusu on-chain veriler, piyasanın aşırı alım ve aşırı satış durumlarını belirlemek için de kullanılabilir. Bu değer yüzde 100’e yaklaşınca piyasada ilk kazanç toplama dalgası başlayabilir. Sonuçta tasfiyeler ve düzeltmeler başlayabilir.

Bitcoin ne kadar kazançlı? BTC sahipleri yüzde 100’ü kârda

Daha önce yüzde 95-99 aralığına ulaşan bu veriden kısa süre sonra düzeltme gelmişti. Sadece bir hafta içinde düzeltme başlıyor. Bu veri indikatör olarak kullanılabilir. Ancak hiçbir teknik analiz kullanılmıyor. Sadece ham verileri gösteriyor.

Kaynak

tags: