1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin’de ATH (Tüm zamanların rekoru)!

Bitcoin’de ATH (Tüm zamanların rekoru)!

Bitcoin’de ATH (Tüm zamanların rekoru)!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ETF’ler onaylandı ve Nasdaq’da listelenmeye başladı. Yakın zamanda Bitcoin ETF’lerin New York Borsasında da (NYSE) listelenmesi bekleniyor. Tüm bu gelişmeler Bitcoin piyasalarını şaha kaldırdı.


Bitcoin’de tüm zamanların rekoru (ATH)!

Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin 66 bin doları gördü. Fiyatlar bu hızla giderse Ekim ayının sonuna doğru 6 haneli rakamları bile görebilir. Bitcoin’deki fiyat artışında Bitcoin ETF’lerin (Borsa Yatırım Fonları) onaylanması ve regüle olmuş borsalarda işlem görmesi etkili oluyor.

ProShare’in Bitcoin ETF’si BITO dün başlatıldı.

Tüm bu gelişmeler Bitcoin’in geleneksel finans çevresindeki adaptasyonunu olağan üstü ölçüde artmasına neden oluyor. İlerleyen günlerde Bitcoin türev ürünlerinin daha fazla üretilmesine ve piyasanın daha da derinleşmesine şahit olacağız.

Bitcoin regüle olmuş borsalarda listelendikçe Bitcoin üzerindeki  manipülasyonların da azalması bekleniyor. Zira olası manipülasyonlar ABD’nin SPK’sı olan SEC tarafından takip edilecek ve manipülasyon yaptığı tespit edilenler çeşitli yaptırımlarla kaşı karşıya kalabilir.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarında yaşanan son değişimleri görüyoruz.

Bitcoin’de tüm zamanların rekoru Bitcoin’de ATH (Tüm zamanların rekoru)!

Bitcoin 64 bin doların üzerinde işlem görüyor. Yeni bir ATH’nin (Tüm Zamanları Rekoru) eli kulağında. Bitcoin 14 Nisan 2021’de 64,863 doları görerek rekora imza atmıştı. Şimdi bu seviyeye oldukça yakın.

Toplam kripto para piyasalarının değeri 2.5 trilyon doları geçti. Bitcoin’in toplam piyasa değeri ise 1.2 trilyon dolar seviyesinde. Toplam piyasa değerine göre tüm zamanların rekorunu kıran Bitcoin, fiyat (usd) olarak da tüm zamanların rekorunu kırmaya oldukça yakın.

Bu arada Bitcoin’in TL cinsinden tüm zamanların rekorunu kırdığını belirtmekte yarar var.

İlgili!

Güncel Bitcoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentiler 2021- 2025

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.