Loading...
btc
BTC
-3.45%
Bitcoin
67.139,82 USDT
eth
ETH
-4.87%
Ethereum
3.489,29 USDT
bch
BCH
-5.42%
Bitcoin Cash
443,67 USDT
xrp
XRP
-3.21%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-3.41%
Litecoin
76,95 USDT
bnb
BNB
-2.67%
Binance Coin
608,41 USDT
sol
SOL
-6.77%
Solana
148,29 USDT
avax
AVAX
-2.86%
Avalanche
31,36 USDT
ada
ADA
-4.42%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-1.03%
Poladot
6,44 USDT
doge
DOGE
-5.31%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-6.65%
Shiba Inu
0,00 USDT

Filecoin devler liginde!

featured
filecoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Filecoin Mart ayında gösterdiği çıkışla kripto dünyasının devler ligine girmeyi başardı.

Filecoin devler liginde

Filecoin FIL’in son 24 saatlik artışı %39,39, son 7 günlük artışı ise %146,68. Filecoin toplam, 13,842,080,702 dolarlık marketcap değerine ulaştı. Bu rakamlarla Filecoin, CoinMarketCap listesinde 9 sıraya yükseldi ve kripto dünyasının devler ligine girmeyi başardı.

Filecoin şu anda 217,15 dolardan işlem görüyor.

Filecoin, ana şirketi Protocol Lab bünyesinde bulunan, blockchain temelli bir merkezsiz depolama ağı. Filecoin, geleneksel dünyada Amazon ve Google’ın rakibi ve merkezsiz yapısıyla, rakiplerine karşı kullanıcılarına çok daha geniş kullanım olanakları sunuyor.

Filecoin resmi twitter hesabından atılan bir tweetle son olarak Filecoin kullanmaya başlayan önemli siteler duyuruldu. Bunlar arasında, Wikipedia, OpenStreetMap, gnomAD, Project Gutenberg ve OpenAQ da var.

Filecoin ilgi odağı olmaya devam ediyor

Filecoin madenciliğine ilgi artarken, son olarak yapılan bir işbirliği ile LiverPool madencilerinin de FIL coin kazmasının önü açıldı. Filecoin madenciliğine ilgi büyük oranda Çin’den geliyor.

Filecoin’i popüler yapan bir başka hamle ise Grayscale yatırım şirketinden geldi. Mart ayında Grayscale’den yapılan açıklamada, şirketin Filecoin Trust fonu oluşturarak, kurumsal müşterilerinin hizmetine sunduğu bildirildi.

Canlı FIL coin fiyatı: [mcrypto coin=”FİL” currency=”USD”]

İlgili: Filecoin nedir? FIL coin nasıl alınır?

Kaynak

Filecoin o coinle işbirliğine gidiyor, fiyatlar hareketlendi

Mart ayının parlayan coinlerinden Filecoin, Livepeer ile ortak madencilik anlaşması imzaladı.

Anlaşmayla, Filecoin madencileri, Filecoin çıkarırken, video verileri depolayarak aynı zamanda Livepeer video madencisi de olabilecekler.

Livepeer video madencileri, geliştiricilerin ölçeklenebilir video uygulamaları oluşturmasına olanak tanıyan merkezsiz bir video kod dönüştürme ağının omurgası olarak hizmet ediyor.

Filecoin madencileri de herkesin verileri güvenli bir şekilde depolamasına ve etkileşime girmesine olanak tanıyan merkezsiz bir depolama ağının omurgası olarak hizmet ediyor.

Yapılan işbirliği anlaşması ile madencilerin, video kod dönüştürmenin veri depolamayla birlikte konumlandırılması yoluyla web3 uygulamaları için altyapı sağlayabilmelerinin önü açılmış oldu.

Livepeer en son Grayscale’in yatırım haberiyle gündeme gelmişti.

Yapılan anlaşmanın her iki coin fiyatına da pozitif yansıdığını görüyoruz. Filecoin FIL son 24 saati %39,19 oranında artışla geçirirken, Livepeer LPT coin %27,65 oranında artış gösterdi.

Kaynak

Filecoin FIL’den kötü haber

Bugün erken saatlerde, Filecoin ağı, yaşanan bir sorun nedeniyle durdu. Filecoin ağında bulunan nodelar, 336459 yüksekliğinde sıkışıp kaldılar.

Filecoin networkta meydana gelen hata hemen fark edilse de Filecoin ancak 4 saat sonra tekrar çalışabildi.

Meydana gelen hata, blockchainde yapılan Lotus v1.4.0 güncellemesi ile giderildi. Network yeniden başlatıldı ve 337120 yüksekliği görülünceye kadar gözlendi.

Filecoin tarafından yayınlanan durum raporunda, madencilerin güncelleme sürecinde oldukları ve blockchainin üzerinde hala bozuk blokların bulunabileceği uyarısında bulunuldu. Şu ana kadar madencilerin yalnız %34’ü güncellemeyi tamamlamış durumda. Güncellemelerin, Türkiye saati ile, 21 Aralık 03:00 sularında bitirilebileceği tahmin ediliyor.

filecoin, fıl, filecoin haber

Filecoin, güncellemeler tamamen bitirilinceye kadar, borsa, cüzdan ve custodianslara FIL coin işlemlerini askıya alma çağrısında bulundu.

Filecoin’den yapılan açıklamada şöyle denildi;

Sizlere tavsiyemiz, blockchain durumuyla ilgili rahat edinceye kadar transferleri devre dışı bırakmanız. Borsa içi transferler, alım-satım ve diğer blockchain dışı faaliyetlerde sorun olmaması gerekiyor.

Filecoin attığı tweetle sorunun giderilme aşamasında olduklarını ifade ederek FIL coin topluluğuna teşekkür etti.

Bu işlemler devam ederken, KuCoin, HBTC gibi bazı borsalar FIL coin işlemlerini, geçici olarak, askıya aldıklarını duyurdular.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.