Loading...
btc
BTC
-1.46%
Bitcoin
62.499,63 USDT
eth
ETH
-1.39%
Ethereum
3.059,04 USDT
bch
BCH
-6.01%
Bitcoin Cash
477,75 USDT
xrp
XRP
-1.98%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.2%
Litecoin
78,25 USDT
bnb
BNB
-2.55%
Binance Coin
538,61 USDT
sol
SOL
-4.09%
Solana
132,86 USDT
avax
AVAX
-1.96%
Avalanche
34,47 USDT
ada
ADA
-0.37%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-1.52%
Poladot
6,61 USDT
doge
DOGE
-4.86%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
-0.1%
Shiba Inu
0,00 USDT

Fei Protocol (FEI) nedir, geleceği nasıl? Güncel FEI haber, gündem ve gelişmeler

fei protocol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fei Protocol (FEI) nedir, geleceği nasıl? FEI nereden alınıp satılabilir? FEI ile ilgili tüm bilgileri ve teknik verileri yazımızda bulabilirsiniz.

Fei Protocol (FEI) nedir, geleceği nasıl? Güncel FEI haber, gündem ve gelişmeler

Stabilcoinler, merkezi olmayan finans dünyasında popüler ve çok yönlü bir kripto para birimidir. Genel olarak kripto para fiyatlarındaki oynaklık seviyesini düşürmeye yardımcı olurlar, böylece riski azaltır ve sektör için riskten korunma fırsatları sağlarlar.

Fei Protokolü ($FEI), teminatsız ve tamamen merkezsizleştirilmiş doğrudan teşvik edici bir stablecoin’i temsil eder. Fei Protokolünün amacı, ETH/FEI’nin ETH/USD fiyatına yakın işlem gördüğü likit bir piyasayı sürdürmektir.

İlgili: Ethereum nedir? Nasıl çalışır?

Fei Protokolü, Fei Labs Inc. tarafından geliştirilen tamamen merkezi olmayan bir stabilcoin projesidir. Proje, çeşitli yenilikler getirerek stabilcoin kavramını geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bir likidite havuzunu korumak için Protokol Kontrollü Değer (PCV) adı verilen bir istikrar mekanizmasının yanı sıra Uniswap ve doğal sabit parası olan FEI’yi ABD dolarına yakın bir seviyede tutmak için kullanır.

Fei Protokolü, 31 Mart 2021’de Joey Santoro, Brianna Montgomery ve Sebastian Delgado tarafından başlatılmıştır. Fei Protocol, Mart 2021’de büyük sanayi risk sermayesi firmalarından 19 milyon dolar toplamayı başardı. FEI, Fei protokolüne dayalı bir ERC20 stabilcoindeir.

Fei Protocol nasıl çalışır?

Fei, iki yenilikçi fikre dayanmaktadır- Protokol Kontrollü Değer ve Doğrudan Teşvikler. Protokol Kontrollü Değer (PCV), çok sayıda stabilcoin projesi tarafından kullanılan Toplam Kullanıcı Sahip Olunan Değer (TVL) kilitleme modelinin bir alt kümesidir. TVL modelinde, kullanıcılar mevduatları üzerinden IOU alır ve istedikleri zaman (blokaj süresi dışında) çekebilirler.

Fei Protokolü Doğrudan Teşvik özelliği, adından da anlaşılacağı gibi, FEI sabit parasının kullanımını ve alım satım faaliyetini teşvik eden bir özelliktir. Döviz kurunun istikrarını sağlar, böylece fiyat 1 doların altına düştüğünde yatırımcıları tokenlerini satmaktan caydırır. Yatırımcılar FEI’yi sattığında, sattıkları FEI’nin bir kısmı yanar.

FEI teknik verileri

FEI’nin toplam arzı yazım sırasında Coinmarketcap verilerine göre 426.116.733 FEI’dir. Dolaşımdaki arzı ise 424,996,177.79 FEI’dir. Toplam piyasa değeri 419,006,768 dolardır. Bu değer ile Pazar sıralamasında 87.sıradadır.

FEI nereden alınıp satılabilir?

FEI, Uniswap (V2), Gate.io ve Uniswap (V3) gibi platformlarda FEI/WETH, FEI/TRIBE, FEI/ETH, FEI/USDT ve FEI/ DAI fiyat çiftleri ile takas edilebilir.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.