1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Fei Protocol (FEI) nedir, geleceği nasıl? Güncel FEI haber, gündem ve gelişmeler

Fei Protocol (FEI) nedir, geleceği nasıl? Güncel FEI haber, gündem ve gelişmeler

Fei Protocol (FEI) nedir, geleceği nasıl? Güncel FEI haber, gündem ve gelişmeler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Fei Protocol (FEI) nedir, geleceği nasıl? FEI nereden alınıp satılabilir? FEI ile ilgili tüm bilgileri ve teknik verileri yazımızda bulabilirsiniz.

Fei Protocol (FEI) nedir, geleceği nasıl? Güncel FEI haber, gündem ve gelişmeler

Stabilcoinler, merkezi olmayan finans dünyasında popüler ve çok yönlü bir kripto para birimidir. Genel olarak kripto para fiyatlarındaki oynaklık seviyesini düşürmeye yardımcı olurlar, böylece riski azaltır ve sektör için riskten korunma fırsatları sağlarlar.

Fei Protokolü ($FEI), teminatsız ve tamamen merkezsizleştirilmiş doğrudan teşvik edici bir stablecoin’i temsil eder. Fei Protokolünün amacı, ETH/FEI’nin ETH/USD fiyatına yakın işlem gördüğü likit bir piyasayı sürdürmektir.

İlgili: Ethereum nedir? Nasıl çalışır?

Fei Protokolü, Fei Labs Inc. tarafından geliştirilen tamamen merkezi olmayan bir stabilcoin projesidir. Proje, çeşitli yenilikler getirerek stabilcoin kavramını geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bir likidite havuzunu korumak için Protokol Kontrollü Değer (PCV) adı verilen bir istikrar mekanizmasının yanı sıra Uniswap ve doğal sabit parası olan FEI’yi ABD dolarına yakın bir seviyede tutmak için kullanır.

Fei Protokolü, 31 Mart 2021’de Joey Santoro, Brianna Montgomery ve Sebastian Delgado tarafından başlatılmıştır. Fei Protocol, Mart 2021’de büyük sanayi risk sermayesi firmalarından 19 milyon dolar toplamayı başardı. FEI, Fei protokolüne dayalı bir ERC20 stabilcoindeir.

Fei Protocol nasıl çalışır?

Fei, iki yenilikçi fikre dayanmaktadır- Protokol Kontrollü Değer ve Doğrudan Teşvikler. Protokol Kontrollü Değer (PCV), çok sayıda stabilcoin projesi tarafından kullanılan Toplam Kullanıcı Sahip Olunan Değer (TVL) kilitleme modelinin bir alt kümesidir. TVL modelinde, kullanıcılar mevduatları üzerinden IOU alır ve istedikleri zaman (blokaj süresi dışında) çekebilirler.

Fei Protokolü Doğrudan Teşvik özelliği, adından da anlaşılacağı gibi, FEI sabit parasının kullanımını ve alım satım faaliyetini teşvik eden bir özelliktir. Döviz kurunun istikrarını sağlar, böylece fiyat 1 doların altına düştüğünde yatırımcıları tokenlerini satmaktan caydırır. Yatırımcılar FEI’yi sattığında, sattıkları FEI’nin bir kısmı yanar.

FEI teknik verileri

FEI’nin toplam arzı yazım sırasında Coinmarketcap verilerine göre 426.116.733 FEI’dir. Dolaşımdaki arzı ise 424,996,177.79 FEI’dir. Toplam piyasa değeri 419,006,768 dolardır. Bu değer ile Pazar sıralamasında 87.sıradadır.

FEI nereden alınıp satılabilir?

FEI, Uniswap (V2), Gate.io ve Uniswap (V3) gibi platformlarda FEI/WETH, FEI/TRIBE, FEI/ETH, FEI/USDT ve FEI/ DAI fiyat çiftleri ile takas edilebilir.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: