1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Fed bunu yaparsa Bitcoin fiyatı yeniden yükselmeye başlar

Fed bunu yaparsa Bitcoin fiyatı yeniden yükselmeye başlar

Fed bunu yaparsa Bitcoin fiyatı yeniden yükselmeye başlar
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto girişimci Arthur Hayes, makro ekonomik duruma dikkat çekerek, Fed’in yeni bir müdahale yapması durumunda Bitcoin ve kripto para fiyatlarının yeniden yükselmeye başlayabileceğini belirtiyor.


Fed bunu yaparsa Bitcoin fiyatı yeniden yükselmeye başlar

Kripto para borsası BitMEX’in kurucusu ve iyi bilinen bir girişimci olan Arthur Hayes, ABD’deki zorlu makro ekonomik durumun ortasında piyasa ile ilgili yeni düşüncelerini ve beklentilerini paylaştı. Hayes’e göre, piyasa katılımcıları Japon yeni ve Euro fiyatlarını çok yakından izlemeli.

Euro fiyatının düşmesi şu demek. Avrupa şirketleri ve tüketicileri, ithal ettikleri mal ve hizmetler için daha fazla ödeme yapmak zorunda kalacaklar. Hepsinden önemlisi de enerji için. Aynı şey Japon yeni için de geçerli. Eğer dolar diğer paralara karşı güçlenmeye devam ederse, Fed müdahale etmek zorunda kalacak. Kripto girişimci Hayes ise 1 dolar kilit seviyesi için kilit seviyeler olarak 1,5 yen ve üzerini ve 90 euro senti veya daha altını işaretliyor.

İlgili – Bitcoin fiyatının 20,000 dolarla dansı: Güncel BTC teknik analizi

Fed’in müdahalesi ne anlama geliyor?

Fed’in müdahalesi, daha fazla para basacağı anlamına geliyor. Rekor enflasyonu düşürmek, kaçınılmaz durgunluğu azaltmak ve nihayetinde ekonomiyi kurtarmak için düzenleyicinin bu para politikası aracına geri dönmesi gerekecek.

Para basmak, kripto para birimleri ve özellikle Bitcoin’in fiyatı için ne anlama gelecek? Bu, BTC ve diğer kripto paralarda büyüme anlamına gelecek.

Arthur Hayes (@CryptoHayes), Twitter üzerinden şöyle diyor:

“JPY ve EUR izlenmeli. JPY > 150 ve veya EUR < 0.90 ise USD’yi zayıflatacak bir “müdahale” bekleyin. Müdahale ise Fed’in para basması demek. Para basmak için BTC’nin yükselmesi anlamına geliyor. Her an değişebilecek bir durum var.”

Tabii bunun kesin olarak olacağını söylemek mümkün değil. Hayes tweetin sonunda piyasa durumunun değişken olduğunu belirtiyor. Bundan dolayı da daha fazla gözleme ihtiyaç var.

İlgili – Ethereum fiyatının önündeki zorlu dirençler: Güncel ETH teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.