Loading...
btc
BTC
0.56%
Bitcoin
63.779,26 USDT
eth
ETH
-0.23%
Ethereum
3.094,90 USDT
bch
BCH
-3.63%
Bitcoin Cash
489,86 USDT
xrp
XRP
0.02%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
2.43%
Litecoin
79,99 USDT
bnb
BNB
-1.92%
Binance Coin
542,09 USDT
sol
SOL
-1.36%
Solana
136,64 USDT
avax
AVAX
-0.94%
Avalanche
34,83 USDT
ada
ADA
-0.28%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.14%
Poladot
6,72 USDT
doge
DOGE
-2.93%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
3.62%
Shiba Inu
0,00 USDT

Fed bunu yaparsa Bitcoin fiyatı yeniden yükselmeye başlar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto girişimci Arthur Hayes, makro ekonomik duruma dikkat çekerek, Fed’in yeni bir müdahale yapması durumunda Bitcoin ve kripto para fiyatlarının yeniden yükselmeye başlayabileceğini belirtiyor.


Fed bunu yaparsa Bitcoin fiyatı yeniden yükselmeye başlar

Kripto para borsası BitMEX’in kurucusu ve iyi bilinen bir girişimci olan Arthur Hayes, ABD’deki zorlu makro ekonomik durumun ortasında piyasa ile ilgili yeni düşüncelerini ve beklentilerini paylaştı. Hayes’e göre, piyasa katılımcıları Japon yeni ve Euro fiyatlarını çok yakından izlemeli.

Euro fiyatının düşmesi şu demek. Avrupa şirketleri ve tüketicileri, ithal ettikleri mal ve hizmetler için daha fazla ödeme yapmak zorunda kalacaklar. Hepsinden önemlisi de enerji için. Aynı şey Japon yeni için de geçerli. Eğer dolar diğer paralara karşı güçlenmeye devam ederse, Fed müdahale etmek zorunda kalacak. Kripto girişimci Hayes ise 1 dolar kilit seviyesi için kilit seviyeler olarak 1,5 yen ve üzerini ve 90 euro senti veya daha altını işaretliyor.

İlgili – Bitcoin fiyatının 20,000 dolarla dansı: Güncel BTC teknik analizi

Fed’in müdahalesi ne anlama geliyor?

Fed’in müdahalesi, daha fazla para basacağı anlamına geliyor. Rekor enflasyonu düşürmek, kaçınılmaz durgunluğu azaltmak ve nihayetinde ekonomiyi kurtarmak için düzenleyicinin bu para politikası aracına geri dönmesi gerekecek.

Para basmak, kripto para birimleri ve özellikle Bitcoin’in fiyatı için ne anlama gelecek? Bu, BTC ve diğer kripto paralarda büyüme anlamına gelecek.

Arthur Hayes (@CryptoHayes), Twitter üzerinden şöyle diyor:

“JPY ve EUR izlenmeli. JPY > 150 ve veya EUR < 0.90 ise USD’yi zayıflatacak bir “müdahale” bekleyin. Müdahale ise Fed’in para basması demek. Para basmak için BTC’nin yükselmesi anlamına geliyor. Her an değişebilecek bir durum var.”

Tabii bunun kesin olarak olacağını söylemek mümkün değil. Hayes tweetin sonunda piyasa durumunun değişken olduğunu belirtiyor. Bundan dolayı da daha fazla gözleme ihtiyaç var.

İlgili – Ethereum fiyatının önündeki zorlu dirençler: Güncel ETH teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.