1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. FBI, kripto para vurgunun arkasından “Kim’in” çıktığını açıkladı!

FBI, kripto para vurgunun arkasından “Kim’in” çıktığını açıkladı!

FBI, kripto para vurgunun arkasından “Kim’in” çıktığını açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

FBI, Kuzey Kore hükümeti ile bağlantılı olan internet korsanlarının bir oyun şirketinden 620 milyon dolar değerinde kripto para çaldığını açıkladı. Detaylar haberimizde.

FBI, kripto para vurgunun arkasından “Kim’in” çıktığını açıkladı!

29 Mart’ta bildirilen 620 milyon dolarlık Ethereum hırsızlığı ABD Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) gündemindeydi. FBI, perşembe günü yaptığı açıklama ile soruşturmanın ilerlediğini ve kripto paraları kimin çaldığını tespit ettiğini duyurdu.

 

kripto para kuzey kore

Yapılan açıklamaya göre, Kuzey Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (DPRK) ile bağlantılı olan hacker grupları Lazarus Group ve APT38’in kripto para vurgunundan sorumlu olduğu belirlendi. Duyuru FBI’in resmi sitesinden yapıldı.

“Soruşturmamız sayesinde, DPRK ile ilişkili siber aktörler olan Lazarus Group ve APT38’in 29 Mart’ta bildirilen 620 milyon dolarlık Ethereum hırsızlığından sorumlu olduğunu doğruladık.”

Hırsızlık Axie Infinity’nin blok zincir ağı Ronin Network’ten yapıldı. Korsanların 620 milyon dolar değerinde Ethereum ve 25,5 milyon dolar değerinde USD Coin çaldığı söylendi.

İlgili: Axie Infinity (AXS) fiyat tahmini

The Verge’e göre Axie Infinity’yi işleten şirket Sky Davis, 29 Mart’ta bilgisayar korsanlarının, blok zincirler arasında kripto para birimi transferine izin veren bir ağ olan bir “köprü” kullanarak parayı çaldıklarını açıkladı.

İlgili: Axie Infinity nedir?

ABD Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI), Kuzey Kore’nin siber saldırılarına karşı her zaman teyakkuzda olunduğunu da açıkladı.

“FBI, Hazine ve diğer ABD hükümet ortaklarıyla koordineli olarak, rejim için gelir elde etmek için DPRK’nın siber suçlar ve kripto para birimi hırsızlığı da dahil olmak üzere yasa dışı faaliyetleri kullanmasını ifşa etmeye ve bunlarla mücadele etmeye devam edecek.”

Bu, Kuzey Kore menşeili ilk kripto para vurgunu değil.  Chainalysis, Kuzey Kore bağlantılı bilgisayar korsanlarının 2021 yılında 400 milyon dolar değerinde dijital varlık çaldığını tahmin etmişti.

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: