Loading...
btc
BTC
-0.58%
Bitcoin
65.280,75 USDT
eth
ETH
-0.7%
Ethereum
3.133,00 USDT
bch
BCH
-0.95%
Bitcoin Cash
520,69 USDT
xrp
XRP
-0.67%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
-1.05%
Litecoin
78,89 USDT
bnb
BNB
-0.66%
Binance Coin
562,67 USDT
sol
SOL
-1.93%
Solana
148,34 USDT
avax
AVAX
-1.84%
Avalanche
36,59 USDT
ada
ADA
-0.91%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-1.48%
Poladot
6,75 USDT
doge
DOGE
-1.69%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-2.03%
Shiba Inu
0,00 USDT

Facebook üzerinden Bitcoin gönderilebilir mi?

Facebook üzerinden Bitcoin göndermek nasıl olacak?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Facebook üzerinden Bitcoin göndermek ister misiniz? Artık mümkün. Hayatımızın neredeyse ayrılmaz bir parçası haline gelen Facebook artık kripto para göndermek için de kullanılabilecek.


Facebook üzerinden Bitcoin göndermek mümkün

Lite.IM bir kripto cüzdanı ve üç farklı mesajlaşma kanalı ile entegre çalışıyor. Lite.IM Bitcoin’i bünyesine eklediğini duyurdu. Ağustos’da başlayan cüzdan Litecoin, Ethereum ve kendi tokeni ZTX’i destekliyordu ve şimdi en büyük coini de bünyesine katmış oldu.

Söylemeye hiç gerek yok Bitcoin’le çalışması  kesinlikle Lite.IM’in popülerliğini arttıracak. Bitcoin bir cüzdanda olması gereken en önemli coin. Lite.IM, Bitcoin’i eklediğini bu hafta Twitter’ dan duyurdu.

Lite.IM nasıl çalışır?

Lite.IM bir kripto cüzdanı uygulaması ve bu cüzdan ile Facebook Messenger, Telegram veya SMS yoluyla kripto gönderme işlemi yapabiliyorsunuz. Cüzdanı kullanabilmek için sadece chatbot’a emir vermeniz yeterli. Sizin yerinize işlemi yapacak. Chatbot kripto gönderebiliyor, alabiliyor ve hesap hareketlerinizi ve hesabınızın durumunu görebiliyorsunuz.

Bu şekilde Lite.IM merkezi olarak verileri saklıyor. Sizin adınıza özel anahtarınızı yönetiyor. Bu işlem risk içeren bir işlem ama bir şifre ile bu işlemler gizlenebiliyor ve sadece siz giriş yapabiliyorsunuz. Ancak kripto saklamanın daha güvenli yolları var ama bu mesajlaşma araçlarına çok ihtiyacınız var ve sadece onlarla işinizi yapabiliyorsanız Lite.IM size uygun olabilir.

Kriptolar ve sosyal medya

Son zamanlarda pek çok sosyal medya ağı ve chat platformları kripto para sektörünü destekleyecek uygulamalar başlatmak için çaba sarf ediyorlar. Mevcut kullanıcıları sayesinde yeni bir kritpo ürünü başlatmak bu platformlar için zor değil. Line, Kik ve Ask.fm hepsi kripto cüzdanı ve araçlarını zaten başlattılar. Ancak bazen sadece kendi tokenleri uyumlu çalışabiliyor.

Ana akım sosyal medya ağları kripto para sektörüne destek konusunda tereddütlerini yenmiş değiller henüz. Onların bu tereddütü Lite.IM gibi projelerin öne çıkmasına yol açıyor. Söylentileri biliyorsunuz, Facebook kripto dünyasına adım atma çalışmaları yapıyor ve son haberlere göre yakın zamanda bir kripto ödeme platformu başlatacak.

Lite.IM Facebook kadar popüler olmasa da, ilginç olasılıklar ortaya koyabilir. Facebook üzerinden Bitcoin göndermek kullanıcılar için kolay bir seçenek olabilir. Teoride Facebook’un kendisinden önce bir şirket Facebook için başarılı bir kripto cüzdanı oluşturabilir ancak bu tür araçların potansiyeli sınırlı olur. Herhangi bir Facebook resmi ürünü kesinlikle Lite.IM’den daha fazla potansiyele sahip olacaktır.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.