1. Home
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Facebook üzerinden Bitcoin gönderilebilir mi?

Facebook üzerinden Bitcoin gönderilebilir mi?

Facebook üzerinden Bitcoin gönderilebilir mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Facebook üzerinden Bitcoin göndermek ister misiniz? Artık mümkün. Hayatımızın neredeyse ayrılmaz bir parçası haline gelen Facebook artık kripto para göndermek için de kullanılabilecek.


Facebook üzerinden Bitcoin göndermek mümkün

Lite.IM bir kripto cüzdanı ve üç farklı mesajlaşma kanalı ile entegre çalışıyor. Lite.IM Bitcoin’i bünyesine eklediğini duyurdu. Ağustos’da başlayan cüzdan Litecoin, Ethereum ve kendi tokeni ZTX’i destekliyordu ve şimdi en büyük coini de bünyesine katmış oldu.

Söylemeye hiç gerek yok Bitcoin’le çalışması  kesinlikle Lite.IM’in popülerliğini arttıracak. Bitcoin bir cüzdanda olması gereken en önemli coin. Lite.IM, Bitcoin’i eklediğini bu hafta Twitter’ dan duyurdu.

https://twitter.com/liteim_official/status/1078636702703501312

Lite.IM nasıl çalışır?

Lite.IM bir kripto cüzdanı uygulaması ve bu cüzdan ile Facebook Messenger, Telegram veya SMS yoluyla kripto gönderme işlemi yapabiliyorsunuz. Cüzdanı kullanabilmek için sadece chatbot’a emir vermeniz yeterli. Sizin yerinize işlemi yapacak. Chatbot kripto gönderebiliyor, alabiliyor ve hesap hareketlerinizi ve hesabınızın durumunu görebiliyorsunuz.

Bu şekilde Lite.IM merkezi olarak verileri saklıyor. Sizin adınıza özel anahtarınızı yönetiyor. Bu işlem risk içeren bir işlem ama bir şifre ile bu işlemler gizlenebiliyor ve sadece siz giriş yapabiliyorsunuz. Ancak kripto saklamanın daha güvenli yolları var ama bu mesajlaşma araçlarına çok ihtiyacınız var ve sadece onlarla işinizi yapabiliyorsanız Lite.IM size uygun olabilir.

Kriptolar ve sosyal medya

Son zamanlarda pek çok sosyal medya ağı ve chat platformları kripto para sektörünü destekleyecek uygulamalar başlatmak için çaba sarf ediyorlar. Mevcut kullanıcıları sayesinde yeni bir kritpo ürünü başlatmak bu platformlar için zor değil. Line, Kik ve Ask.fm hepsi kripto cüzdanı ve araçlarını zaten başlattılar. Ancak bazen sadece kendi tokenleri uyumlu çalışabiliyor.

Ana akım sosyal medya ağları kripto para sektörüne destek konusunda tereddütlerini yenmiş değiller henüz. Onların bu tereddütü Lite.IM gibi projelerin öne çıkmasına yol açıyor. Söylentileri biliyorsunuz, Facebook kripto dünyasına adım atma çalışmaları yapıyor ve son haberlere göre yakın zamanda bir kripto ödeme platformu başlatacak.

Lite.IM Facebook kadar popüler olmasa da, ilginç olasılıklar ortaya koyabilir. Facebook üzerinden Bitcoin göndermek kullanıcılar için kolay bir seçenek olabilir. Teoride Facebook’un kendisinden önce bir şirket Facebook için başarılı bir kripto cüzdanı oluşturabilir ancak bu tür araçların potansiyeli sınırlı olur. Herhangi bir Facebook resmi ürünü kesinlikle Lite.IM’den daha fazla potansiyele sahip olacaktır.

Kaynak