fbpx
BTC : 511213 ₺ ETH : 34457 ₺ XRP : 8.598 ₺ LTC : 1490.1 ₺ USDT : 13.765 ₺ XLM : 2.7 ₺
 1. Anasayfa
 2. Kripto Para Haberleri
 3. Ripple’a yatırım yapan büyük şirketler hangileri?

Ripple’a yatırım yapan büyük şirketler hangileri?

Ripple’a yatırım yapan büyük şirketler hangileri?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple’a yatırım yapan ünlü şirketler hangileridir? Ripple Labs nedir? Şu ana kadar hangi şirketler Ripple’a yatırım yaptı? Bugünkü yazımızda bu soruların cevabını vermeye çalışacağız.

Ripple’a yatırım yapan ünlü şirketler

Ripple’a yatırım yapan şirketler dünyaca tanınmış risk sermayesi şirketleri ve stratejik yatırımcılardan oluşuyor. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, Ripple kendi altyapısını ve Ripple ağını kurmak için toplam 96 milyon dolar fon topladı.

Ripple’a yatırım yapan şirketler arasında Accenture, Andreessen Horowitz, CME Ventures, Core Innovation Capital, Google Ventures, Santander InnoVentures, SBI Group, SCB Digital Ventures, Seagate ve Standart Chartered yer alıyor.

Ripple nedir?

Ripple Labs 2012’de kurulmasından bu yana, Ripple ağını genişletmeyi ve şirketlere finansal çözümler sunmayı hedefleyen ABD merkezli FinTech şirketidir.

XRP nedir?

Ripple Labs tarafından piyasaya sürülen ve uluslararası ödeme transferleriyle ilgili sorunları çözmeye odaklanan bir kripto para birimidir.

Ripple'a yatırım yapan şirketler

2012’de kurulmasından bu yana, ABD merkezli FinTech şirketi olan Ripple Labs, Ripple ağını genişletmek şirketlere finansal çözümler sunmak ve aynı zamanda XRP para birimini tanıtmak için çalışıyor. Ve Ripple’ın yalnızca XRP’nin satışından finansman sağladığını düşünenler yanılıyor. Çünkü her ne kadar Ripple XRP ile aynı şey olarak düşünülse de Ripple bir şirket, XRP ise şirket tarafından piyasaya sürülen bir tokendir

İşte Ripple’a yatırım yapan şirketler:

Accenture
Andreessen Horowitz
CME Ventures
Core Innovation Capital
Core Innovation Capital
Google Ventures
Santander InnoVentures
SBI Group
SCB Digital Ventures
Standart Chartered
 • Accenture

Yönetim danışmanlığı, teknoloji ve dış kaynak hizmeti sağlayıcısı olan Accenture, altı ortağıyla birlikte Eylül 2016’da Ripple Labs’a yaklaşık 55 milyon dolar yatırım yaptı.

 • Andreessen Horowitz

Andreessen Horowitz, Kaliforniya merkezli bir girişim sermayesi şirketidir. 2009 yılında kurulan şirket, 2013 yılında Fple Angel LLC, Lightspeed Venture Partners, Pantera Capital, Vast Ventures ve Bitcoin Opportunity Fund ile birlikte Ripple’a yaklaşık 2,5 milyon dolarlık yatırım yaptı.

 • CME Ventures

CME Ventures, geleceğin finansal ekosisteminde yeni ürün ve hizmetler sunmak isteyen şirketlere yatırım yapıyor.  Ripple’a yatırım yapan şirket, Accenture ve diğer ortaklarıyla birlikte, Eylül 2016’da toplam 55 milyon dolar yatırım yaptı.

 • Core Innovation Capital

Core, start-up şirketleri için fon sağlayan Amerika merkezli bir girişim kapitalistidir. Web sitesinde yer alan bilgiye göre, şirket verimli ve iyi tasarlanmış finansal ürünler sunan şirketlere yatırım yapıyor. Kasım 2013’te 3,5 milyon dolar Ripple’a yatırım yapan şirket, Mayıs 2015’te de Core Innovation Capital, Seagate ve diğer on şirket ile birlikte 28 milyon dolarlık yatırım yaptı.

 • Google Ventures

Google Ventures, Alphabet Inc. şirketine ait bir risk sermayesi yatırım koludur. Şirket faaliyetlerini Google’dan bağımsız olarak yürütür ve finansal yatırım kararları alır. Ripple Labs’a IDG Capital Partners ile Mayıs 2013’te yaklaşık 3 milyon dolar yatırım yaptı.

 • Santander InnoVentures

Santander Banka fonu global bir erişime sahip olan Londra merkezli bir şirkettir. Start-up şirketleri ile işbirliği ve ortaklık kurar. Ekim 2015’te, Santander InnoVentures, Ripple’a toplam dört milyon doları yatırım yaptı. Santander ayrıca Eylül 2016’da 55 milyon dolarlık anlaşma imzaladı.

(bknz: Ripple Ortadoğu havale piyasasını ele geçirmeye başladı)

 • SBI Group

SBI Group Tokyo merkezli bir finans hizmetleri sağlayıcısıdır. SBI Grubunun üç ana kolu var. Bunlar: Financial Services, Asset Management and Biotechnology Related Business SBI de, Eylül 2016’da 55 milyon dolarlık anlaşmaya katılan şirketler arasında yer alıyor.

 • SCB Digital Ventures

Digital Ventures’ın risk sermayesi fonu, 2016 yılında Siam Ticaret Bankası tarafından kurulan 100 milyon dolarlık bir fondur. Eylül 2016’da, Ripple Labs’e yatırım yaptı.

 • Seagate

Hard drive üreticisi olarak bilinen Seagate, Ripple’a yatırım yapan şirketler arasında yer alıyor.

 • Standart Chartered

Standart Chartered, Londra’da bulunan İngiltere merkezli bir finans şirketidir. Aynı zamanda Eylül 2016’da 55 milyon dolarlık anlaşmaya dahil olan şirketlerden biridir. 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.