1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum’un %25’i bakın nereden çıktı!

Ethereum’un %25’i bakın nereden çıktı!

Ethereum’un %25’i bakın nereden çıktı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum, merkezsiz bir finans katmanı olma açısından temelde güçlenmeye devam ediyor. Bu durum piyasada dolaşımda bulunan ETH arzını da çok yakından ilgilendiriyor.

Ethereum’un %25’i bakın nereden çıktı!!

Kripto alanın önemli Ethereum yorum ve analizcilerinden, ETHhub’ın kurucusu Anthony Sassano, şu anda akıllı-sözleşmelerde kilitli bulunan ETH miktarının, 2016 ortalarında ortaya çıkan DAO olayına benzerliğine dikkat çekiyor.

Sassano, şu anda ETH arzının yaklaşık %25’inin akıllı sözleşmelerde kilitli olduğunu ifade ediyor.

Akıllı sözleşmelerdeki ETH miktarı, DAO etkinliği sırasındakine benzer bir seviyede (tüm ETH’nin yaklaşık %23’ü).

 

Ünlü analist, o dönem ortalama 13 dolar seviyelerinde olan ETH fiyatı ile birlikte DAO’da kilitli ETH değerinin 230 milyon dolar seviyelerinde olduğunu ancak şu anda akıllı-sözleşmelerde bulunan ETH değerinin 63 milyar doları bulduğunu vurguluyor.

Ethereum Ethereum'un %25'i bakın nereden çıktı!
Akıllı Sözleşmelerde kilitli bulunan ETH arzı. Kaynak Glassnode

 

Yukarıda verilen grafikte de görüleceği üzere, Haizran 2016’da DAO’ya muazzam miktarda ETH akışı sağlanıyor. DAO Ethereum blockchaininde hayata geçirilen ilk özgün merkezsiz organizasyon olma özelliğini taşıyor. Ancak bilindiği gibi daha sonra hacklenen DAO yüzünden Ethereum blockchaininden önemli miktarlarda fon çalındı ve bu fonu karşılamak için Ethereum hard fork ile Ethereum ve Ethereum Classic olarak ikiye bölünmek zorunda kaldı.

 

Geri kalan ETH’ler nerede?

Sassano geri kalan ETH’ler içerisinde 1 milyondan fazla ETH’nin Binance Smart Chain köprüsünde olduğunu söylüyor. Yine ETH 2.0 Launchpad’e göre, 5,42 milyon ETH Beacon Chain’e kilitlenmiş durumda.

Mevcut fiyatlardan ETH 2.0 için kilitli bulunan ETH miktarı toplam arzın %6,7’sine denk gelirken ETH değeri de 13,5 milyar doları buluyor.

Ethereum fiyatı

Yazı anında Ethereum fiyatı son 24 saatte %5,05 oranında artışla, 2,485 dolardan işlem görüyor. ETH cumartesi günü 2,300 doların altına düşerek önemli bir kayba uğramıştı ancak ETH buradan toparlanmasını bildi.

ETH şu anda ATH zirvesinin %43 altında işlem görse de mevcut seviyenin önemli bir destek noktası oluşturduğunu söyleyebiliriz.

 

Canlı ETH fiyatı: $ 1,839.20

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Kaynak

Etiketler: