1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum yükselirken gözler Bitcoin’de, BTC oyunu bozar mı?

Ethereum yükselirken gözler Bitcoin’de, BTC oyunu bozar mı?

Ethereum yükselirken gözler Bitcoin’de, BTC oyunu bozar mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum yükseliyor ve ATH zirvesine yaklaşıyor. Ancak hala Bitcon’e ihtiyacı var.

Ethereum yükselirken gözler Bitcoin’de, BTC oyunu bozar mı?

Ethereum ciddi bir hızla yükseliyor. Tüm piyasa konsolidasyona girerken, son 2 gün içinde ETH %18 arttı. Bu yükseliş yatırımcılar için iyi olsa da, Ethereum’un geleceği için bir tehdit unsuru olabilir.

Şu an devam eden yükseliş trendi gerekli bir düzeltme görmeden devam ederse ETH’nin orta vade yükselişi tehlikeye girebilir.

Ethereum’un Bitcoin’e ihtiyacı var

Ethereum bugün öğle saatlerinde 3.900 doları geçti. ETH, en son Mayıs ayında görülen 4356 dolarlık ATH zirvesine hiç bu kadar yaklaşamamıştı.

Şimdi, ETH’nin bu yükselişi olumlu görülebilir. Ancak Ethereum, Bitcoin’den daha hızlı yükseliyor. Bu lider altcoin için ciddi bir tehlikeye işaret ediyor olabilir.

ETH/USD grafik
ETH/USD grafik. Kaynak TradingView

Bitcoin aynı zaman diliminde yalnızca %3.94’lük bir artış gösterdi. Eğer Bitcoin, ETH artışıyla eşleşemezse piyasa Ethereum’u geri çekebilir.

Şu anda piyasa hissiyatı, biraz NFT hypeı biraz da Arbitrum mainnet lansmanı etrafında oluşuyor gibi görünüyor.

Dahası, iki gündür devam eden yükseliş trendi piyasanın genelinden ziyade Ethereum etrafında oluşuyor gibi görünüyor. Son iki gün içerisinde yatırımcılar 9 milyar dolarlık ETH satın alırken, yalnız 790 milyon dolarlık BTC satın aldılar.

Borsa pozisyon
Glassnode Borsa pozisyon verileri.

Ethereum’u taşıyan kurumlar mı?

Ethereum’u yükselten kurumsal ilgi gibi görünmüyor. Yükseliş terendi genel yatırımcı ilgisiyle ilerliyor. Son 3 günde yapılan 1.6 milyon ETH transferi büyümenin organik olduğuna işaret ediyor.

Bu dönemde Grayscale premium grafiğinin %-0.5’ten %-5.26’ya gerilediği görülüyor.

grayscale premium
Grayscale Premium Kaynak: Glassnode

Bitcoin-Ethereum uyumu

Şu an işin 4.000 dolar ETH için önemli bir direnç olarak duruyor. BTC ve ETH’in uyumu piyasanın sağlıklı büyümesi için oldukça önemli. Son 20 günde, Bitcoin %5, Ethereum ise %20 arttı.

Eğer ETH bu tırmanışını sürdürür ancak BTC ayak uydurmazsa piyasada sıkıntı oluşabilir. Ayrıntılı ETH fiyat analizi için tıklayınız.

Canlı ETH fiyatı: $ 1,778.73

Kaynak: Ambcrypto

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: