1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Ethereum yatırım ürünleri rekor üstüne rekor kırıyor!

Ethereum yatırım ürünleri rekor üstüne rekor kırıyor!

Ethereum yatırım ürünleri rekor üstüne rekor kırıyor!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

‎Ethereum yatırım ürünleri ağustos ayında büyük bir artış kaydederek, yeni bir rekor daha kırdı!

‎Ethereum yatırım ürünlerine ilgi artıyor!

Popüler blockchain veri platformu CryptoCompare, Ethereum tabanlı yatırım ürünlerine yönelik ilgide inanılmaz bir artış olduğunu açıkladı.

Firma tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, toplam yatırım ürünlerindeki varlıkların değeri (AUM) son 30 günde 54,8 milyar dolara yükseldi. Dahası ağustos ayının ilk üç haftasında haftalık ortalama 22,5 milyon dolarlık çıkışa rağmen, %57,3’lük bir büyüme kaydetti.

Ethereum yatırım ürünleri rekor üstüne rekor kırıyor!

Rapor, ETH tabanlı ürünlere yapılan yatırımların ise 13,8 milyar dolara yükseldiğini ve kripto yatırım ürünleri arasında %72.8’lik bir büyüme ile en hızlı büyüme oranına yine bu ürünlerin sahip olduğunu söylüyor. Rapora göre, ETH tabanlı ürünler aynı zamanda bu yıl, şu ana kadar %25,2’lik bir pazar payı elde ederek rekor kırdı.

“Ether ve ETH tabanlı ürünler, protokolün son yayınlanan Londra Hard Fork’unun ardından, Fungible Token (NFT) piyasalarındaki büyümenin de etkisiyle önemli bir ivme kazandı.”

CryptoCompare ayrıca, Ethereum tabanlı ürünlerin günlük işlem hacminde de çok büyük bir artış olduğunu kaydetti. Ayrıca ağustos ayında %46,6 artarak 544 milyon dolara yükselen aylık işlem hacminin de mayıs ayından bu yana en büyük aylık artış olduğunu söyledi.

“Bu artışta en büyük pay, Ethereum izleme ürünlerine, özellikle de Grayscale’in ETHE trust ürününe ait iken; ortalama günlük hacimler, %105,9 artarak 193.3 milyon dolara yükseldi.”

Son olarak; rapora göre, dijital varlık yatırım ürünlerinin değerindeki toplam artış, Bitcoin ve Ethereum’un sırasıyla %49,7 ve %57.4 gibi etkileyici bir fiyat artışı kaydetmesi ile birlikte, kripto para piyasasında geçen ay yaşanan toparlanma dönemine denk geldi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: