1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto dünyası Çin min tanımıyor ! 

Kripto dünyası Çin min tanımıyor ! 

Kripto dünyası Çin min tanımıyor ! 
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto dünyası Çin Merkez Bankasının tüm baskılarına rağmen  büyüme hızı ile ivme kazanıyor.

 

Kripto dünyası Çin merkez bankasının hamlelerine boyun eğmiyor!

 

Çin merkez bankası, kripto para birimleri konusundaki uzun süredir devam eden şahin duruşunu değiştirmeye istekli değil.

 

Kripto para birimlerinin “saf yatırım spekülasyonu” olduğunu ekledi ve insanları kripto dünyasından  uzak durmaya çağırdı.

 

Kripto para birimlerinin artan popülaritesi nedeniyle, PBOC, kripto ticareti üzerindeki baskısını giderek artırmaya başladı.

 

Banka ayrıca, Çin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Komisyonu ile işbirliği yaparak yasadışı kripto para birimi toplamayı “kararlı bir şekilde” kısıtlamak için birçok çalışma yaptı.

 

PBOC, kripto para birimleriyle daha şiddetli bir şekilde başa çıkmak için bir çalışma mekanizması kurmayı planlıyor. Aynı zamanda insanları kriptoyla ilgili suçları bildirmeye teşvik ediyor. Click Here

 

Bu yılın başlarında, birden fazla Çin eyaleti Bitcoin madenciliğini kapatmak için harekete geçti ve tüm endüstriyi etkin bir şekilde yasakladı ve madencilerin “büyük göçüne” neden oldu.

Ancak tüm bunlara rağmen büyüme ve globalleşme engel tanımıyor. Yoluna istikrarlı biçimde devam edeceğini ispatladı. 

Kaynak