1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum ve Tesla arasındaki benzerlik ne?

Ethereum ve Tesla arasındaki benzerlik ne?

Ethereum ve Tesla arasındaki benzerlik ne?
0
“sportsbet”

Ethereum ve Tesla çok farklı varlıklar olmalarına rağmen borsalarda yaklaşık aynı fiyat üzerinden işlem görüyorlar.

Bir kripto para borsası olan eToroX Twitter üzerinden kullanıcılara uzun vadede hangi varlığı tutmak isteyeceklerini sordu.

Ethereum ve Tesla

Nihayet boğalar sazı ele aldı. 9 Eylül’de Ethereum fiyatı  %8’den fazla artış gösterdi. Aslında beklenen geri dönüşü yaparak yatırımcısını sevindiren yalnız Ethereum olmadı; Wall Street’te Tesla (TSLA)da bir geri dönüşe imza attı.

koinmedya_telegram

Bu noktada iki varlığında da kazanım açısından farklılık gösterdiğini söylememiz gerekir. Ethereum ve Tesla son süreçte bir seri iniş ve çıkış yaşadı. Şimdi neredeyse her iki varlık da, ETH 368 dolar, TSLA 366 dolar(Yazının yazıldığında alınan fiyatlar) aynı fiyatlardan işlem görüyor.

eToro’nun profosyonel trade kolu olan eToroX Twitter’de bir anket yayımladı. eToroX takipçilerine; Ethereum ve Tesla arasından hangi varlığı satın almayı tercih edeceklerini sordu. Ankete gelen 300 cevabın ardından, Tesla %45’e %54’lük bir oranla önde görünüyor.

koinmedya_brave

Bununla birlikte, işler market cap rakamlarına geldiğinde ise, TSLA kripto dünyası lideri Bitcoin’e daha çok benziyor. Elektrikli araç üreticisinin güncel market cap değeri yaklaşık 341 milyar dolar. Buna karşın Bitcon 189 milyar dolar, Ethereum ise 39.7 milyar dolar değere sahip.

ETH vs TSLA

ETH en son çalkalanma sürecinde bir kez daha kripto dünyasının spesiyal yemeği oldu. Bu sefer Ethereum ağlarından ICOs değil DeFi çalkantıların ortasındaydı. ETH fiyatı 2020 yılı başlarında bulduğu 130 dolar seviyelerinden 500 dolara kadar çıktı.

Öte yandan Tesla hisseleri bu yıl adeta yer çekimine meydan okudu. Üretim, teslimat sayılarında tahminlerin ötesine geçen Tesla hisseleri,  eylül ayı başına kadar %400’den fazla değer kazandı. Tesla ağustos ayında hisselerin 1’e 5 oranında bölündüğünü duyurdu. Ethereum ve Tesla  mukayesesi de ancak böyle mümkün olabildi.

İlgili: Kripto para nedir? Kripto para ile ilgili her şey!

İlgili: Ethereum için karar anı

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.