1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin takip edilemez!!! Yoksa bu bir efsane mi?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin takip edilemez!!! Yoksa bu bir efsane mi?

Bitcoin takip edilemez!!! Yoksa bu bir efsane mi?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin anonim ve takip edilemez cümlesi Bitcoin’i tanımlamak için kullanılan ilk cümlelerden biri oldu. Ve bugüne kadar hep anonim işlem özelliği sayesinde kimlik gizlemenin en iyi yolu olarak anlatıldı. Fakat son gelişmeler gösteriyor ki durum sanıldığı gibi değil. ABD güvenlik birimleri Amerika seçimlerini manipüle eden 12 Rus’u tespit etmek için Bitcoin akışını takip etti.


 

”Bitcoin Takip Edilemez” mi acaba…

Bitcoin Takip

”Bitcoin Anonim ve Takip Edilemez” mi acaba…

Vice’ın bildirdiğine göre Bitcoin işlemlerinin takip edilemez ve kimlik tespit edilemez şekilde %100 anonim olduğu iddiası darmadağın oldu. Blockchain geliştiricisi Tim Cotten güvenlik birimlerinin Rus gizli servis üyelerinin Bitcoin alım işlemlerini blockchain boyunca takip ederek kimliklerini tespit ettiklerini açıkladı.

” Öyle görünüyor ki Bitcoin ile suç işlemek iyi bir fikir değil. Çünkü tüm operasyonel zincir boyunca zayıf bir halka var, tüm geçmiş işlemlerinizin açık olması. Olaylar bugüne kadar bize gösterdi ki, uyuşturucu ticareti yapanlar yada kara para değişimleri sadece takip edilebilir değil aynı zamanda kolayca takip edilebilir.”

Aşağıdaki videoda kripto para analisti ve blockchain uzmanı olan Cotten bir mahkeme emri ile güvenlik birimlerinin belirli bir Bitcoin işlemini kimin yaptığını tespit etmeleri istendiğini ortaya koyuyor. Bu emirden yola çıkarak güvenlik birimlerine açıkça bu işlemi yapan kişinin adının, doğum tarihinin ve ikamet adresinin mahkemeye bildirilmesinin istendiğini söylüyor.

Cotten şöyle diyor;

”Vakti olan birisi için sizin geçmiş işlemlerinizden yola çıkarak bir çok şeyi tespit etmesi oldukça kolay.”

Özetle Bitcoin takip edilmek istenir ise bu elbette mümkün, dağıtık muhasebe defteri buna engel değil.

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: