1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum tabanlı altcoinin %750’lik yükselişinin arkasında Ripple mı var?

Ethereum tabanlı altcoinin %750’lik yükselişinin arkasında Ripple mı var?

Ethereum tabanlı altcoinin %750’lik yükselişinin arkasında Ripple mı var?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasa değerine göre ilk 100 kripto para arasında olan Ethereum tabanlı bir altcoin, yaşadığı zor günlerin ardından, son bir aylık dönemde üç haneli rakamlarla inanılmaz bir yükseliş kaydetti.

Ethereum tabanlı altcoin CEL’e Ripple’dan doping!

Ethereum ağında bulunan merkezsiz finans platformu Celsius Network’un yerel tokeni CEL, günü 0,735 dolardan kapattığı 12 Temmuz tarihinden bu yana %200’leri aşan bir artış yakaladı.

( Celsius Network (CEL), yazımızı yayına hazırlanırken 2.47$’dan işlem görüyor ve piyasa değerine göre 77. sırada yer alıyor.)

Ethereum tabanlı altcoinin %750'lik yükselişinin arkasında Ripple mı var?

Geride kalan iki aylık sürede CEL, yaşadığı likidite sıkıntıları nedeniyle platformda para çekme işlemlerini durdurmuştu. Ancak haziran ortasında 2022’nin en düşük seviyesi olarak 0.28$ seviyelerine kadar gerileyen fiyat baz alındığında ise %750’yi aşan bir artış yakaladı. İşin ilginç tarafı ise; bu toparlanma, Celsius Network’ün geçen ay yaptığı iflas başvurusundan sonra geldi.

Ethereum tabanlı altcoinin fiyatındaki bu toparlanma, blockchain ödeme firması Ripple Labs’in “iflas başvurusunda bulunan Celsius Network’ün varlıklarını satın almakla ilgilendiği yönünde yapılan haberler ile daha güçlü bir hal aldı.

Ethereum tabanlı altcoinin %750'lik yükselişinin arkasında Ripple mı var?

Çarşamba günü bir Ripple yetkilisi, Reuters’e yaptığı açıklamada, şirketin Celsius platformunda bir fizibilite çalışması yapmak istediğinden bahsetti.

 Ripple sözcüsü şu ifadeleri kullandı: 

“Celsius platformu ve varlıkları hakkında bilgi edinmek ve bunların bizim platformumuza katkı sağlayıp sağlamayacağını öğrenmek istiyoruz.”

Bu arada CEL token fiyatındaki toparlanmanın arkasındaki bir diğer faktör de, Celsius Network’ün iflas sürecini nasıl yöneteceğinin netlik kazanması oldu. 

Platform yetkilileri geçen ay yaptıkları açıklamada müşterilerin talep acentesi Stretto aracılığıyla talepte bulunabileceklerini duyurdu. 

Celsius Network ayrıca, müşterilerinin ya nakit olarak tazminat almalarına ya da kripto varlıklarını hodl etmelerine izin vereceğini açıkladı.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.