okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.03%
Bitcoin
68.417,57 USDT
eth
ETH
0.06%
Ethereum
3.847,16 USDT
bch
BCH
0.03%
Bitcoin Cash
470,54 USDT
xrp
XRP
0.13%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.06%
Litecoin
83,48 USDT
bnb
BNB
0.09%
Binance Coin
602,20 USDT
sol
SOL
0.1%
Solana
168,86 USDT
avax
AVAX
-0.1%
Avalanche
36,98 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.08%
Poladot
7,38 USDT
doge
DOGE
0.21%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.25%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ethereum Solana’nın turbolaşmasına sebep oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum Solana gibi yeni nesil rakiplerin daha yüksek ağ yetenekleri nedeniyle alternatif olarak hareket etmesine yol açtı. Çünkü, çoğu NFT işlemi için merkez olmaya devam etmesine rağmen, ağ tıkanıklığı ve yüksek gaz ücretleri yönelmeyi hızlandırdı.

Ethereum Solana’nın Ağustos ayında harika bir koşu yapmasının nedeni oldu

 

Geçen ayki Ethereum London hard fork’unu haklı olarak çok fazla heyecan sardı  Dünyanın en büyük blockchaini için yeni bir çağ başlatma yolunda büyük bir adımdı ve yatırımcılar hayal kırıklığına uğramadı. Son çöküşde  büyük bir darbe almasına rağmen, yerel tokeni Ether geçen ay %13,7 yükseldi. Ancak, yakın tarihli bir rapora göre, Ağustos ayında getiriler %35 .

 

Ağustos raporunda kripto para borsası Kraken, Ether’in merkezi borsalardaki arzının ayın başında %12,8 ile üç yılın en düşük seviyesine düştüğünü de kaydetti. Bu, acil pazarlanabilir arzının azaldığını gösterdi. “ETH’yi daha yüksek arz şoku teslim etme olasılığının daha yüksek olduğunu” ekledi.

 

Bu arz kaybına iki neden atfedilebilir. Londra hard forku, Ethereum’u deflasyonist bir varlığa dönüştüren, çok beklenen EIP-1559 yükseltmesini uygulamıştı. Her işlemin taban ücreti 5 Ağustos’tan bu yana yakıldığı için, o ay içinde 549 milyon dolar değerinde 155 bin ETH yakıldı.

 

Bu, ETH’nin borsalardan çıkarılmasına kesinlikle katkıda bulunurken, devam eden NFT çılgınlığı da baskın bir faktör oldu. Kraken raporunda, NFT endüstrisinin önceki ay, OpenSea’nin günlük kullanıcılarının %289 ve ticaret hacminin %900 artmasıyla patlamalı bir büyüme kaydettiğini kaydetti.Bir çok ünlü ve lüks marka kendi koleksiyonlarını piyasaya sürerken, en iyi müzayede evi Sotheby’s ilkini gerçekleştirdi. NFT açık artırması. CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club gibi en iyi koleksiyonlar milyarlarca değere ulaştıkça, ETH’ye olan talep ve ticaret arttı. Ethereum, bu NFT’leri barındıran blockchain olduğundan, satın almalar için kullanılan yerel token fiyatı arttı.

 

Öyle olsa bile, Ethereum bu NFT çılgınlığından yararlanan tek blockchain değil. Birinci katman blockchain olan Solana, geçen ay değerlemede %194 kazandıktan sonra, esas olarak NFT ticaretinin arkasından kripto ilk 10’u kırdı. Daha dün, FTX Solana’nın yaklaşmakta olan NFT pazarına entegrasyonunu açıkladıktan sonra kripto para %30 arttı.

 

Ethereum’un, çoğu NFT işlemi için merkez olmaya devam ettiği doğrudur, ancak ağ tıkanıklığı nedeniyle yüksek gaz ücretleri, Solana gibi yeni nesil rakiplerin daha yüksek ağ yetenekleri nedeniyle alternatif olarak hareket etmesine yol açtı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.