1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Dikkat! Bitcoin, Ethereum ve Cardano için sırada ne var?

Dikkat! Bitcoin, Ethereum ve Cardano için sırada ne var?

Dikkat! Bitcoin, Ethereum ve Cardano için sırada ne var?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarında büyük çöküş yaşandı. Piyasa ayağa kalkacak mı? Bitcoin, Ethereum ve Cardano için sırada ne var? Detaylar haberimizde.

Kripto piyasalardaki dökümden sonra Bitcoin, Ethereum ve Cardano için sırada ne var?

Kripto para piyasaları dün büyük bir çöküş yaşadı.  Bir anda 2,6 milyar dolar piyasadan buhar oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin %13 değer kaybetti. Ethereum için de görüntü farklı değil altcoinlerin liderinin günlük kaybı %14.

Son günlerin gözde kripto paralarından bir olan Cardano’da da kayıp büyük. ADA, %13 değer kaybetti.

Yazının kaleme alındığı anlarda Bitcoin 45,400, Ethereum 3,335 ve Cardano 2,35 dolardan işlem görüyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ünlü analist Michael Van de Poppe, bu üç kripto para için yeni senaryoları ortaya koyduğu bir Youtube yayını yaptı.

Poppe, ani çöküşlerin Bitcoin için yeni bir şey olmadığını ve piyasanın boğa yapısının hala sağlam göründüğüne inandığını söyledi.

“Her döngüde olduğunu gördük ve aynı zamanda o boğa döngülerinde de olduğunu gördük. Dolayısıyla, aşağı yöndeki bu zincirleme reaksiyonun, en alttaki herkesi tasfiye etmesi gerekiyor. Yani her uzun tasfiye edilmeli, piyasalar tersine dönmeye başlamadan önce herkesi piyasalardan temizlemek için FOMO öldürülmeli.”

Ethereum’a bakıldığında ise, ETH’nin yukarı yönlü bir yükseliş eğilimini sürdürebileceği kritik bir destek bölgesi tanımlayan analist, bu seviyenin 3,400 dolar olduğunu vurguladı.

“Ethereum 3.400 doların üzerinde kapanacaksa, düşük seviyenin içeride olduğundan ve buradan hareket etmeye devam edeceğinden oldukça eminiz. Geriye dönüp fiyat yapısına baktığımızda bu yıkamaları başlangıçta da yaşadığımızı görüyoruz.”

Van De Poppe, ADA’nın 2,00 dolarda güçlü bir destek seviyesine sahip olduğunu ve yükseliş eğiliminin devam edebilmesi için 2,45 doların üzerinde kapanması gerektiğini söyledi.

“Büyük olasılıkla, özellikle Cardano 2,45 doların üzerinde kapanacaksa, yükselişin devam ettiğini göreceğiz.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.