1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano kurucusu: El Salvador’un Bitcoin örneği dünyayı kökünden değiştirecek

Cardano kurucusu: El Salvador’un Bitcoin örneği dünyayı kökünden değiştirecek

Cardano kurucusu: El Salvador’un Bitcoin örneği dünyayı kökünden değiştirecek
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etmesi ile ilgili konuştu. Ona göre bu adım dünyayı kökünden değiştirecek bir gidişatın başlangıcı. Birçok ülke de yakın gelecekte benzer adımlar atacak.


Cardano kurucusu: Birçok ülke El Salvador’un Bitcoin örneğini takip edecek

El Salvador, dünyada Bitcoin’i ulusal para birimi olarak kabul eden ilk ülke oldu. IOG CEO Charles Hoskinson ise diğer ülkelerin de gelecek de bu örneği izleyeceğini öngörüyor. Hoskinson şöyle diyor:

“Önümüzdeki yıllarda, birçok ulus devlet, kendi parasal politikalarının bir parçası olarak kripto kullanmaya başlayacak. Ya merkez bankalarında bir rezerv olarak ya da merkez bankalarının ödemeleri için kripto para kullanacaklar.”

Hoskinson ayrıca El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesinin tarihi bir an olduğunu söyledi. Ona göre bu gelişme, kripto para sektörünün 12 yılda nereden nereye geldiğini gösteriyor. Şöyle konuştu:

“Biz, bir sektör olarak kazandık. Şimdi ise aslında bu olayın ne anlama geldiğinin ayrıntılarını ayıklamaya çalışıyoruz.”

İlgili – Bitcoin fiyatını coşturacak tarihi gün: El Salvador’dan ilk Bitcoin alımı

Her ülke kendi kripto stratejisini geliştirmek için acele edecek

Kripto para sektörünün önemli bir ismi olan Charles Hoskinson, bundan sonra her bir ülkenin kendi kripto para stratejisini geliştirmek için ecele edeceğini belirtiyor. Şöyle devam ediyor:

“Bunun yaptığı şey, cebimizdeki paranın kontrolünün bizde olması ve bu paranın nasıl hareket ettiğini ve onu kimin alacağını nihai olarak bizim kontrol etmemiz gerektiği inancını meşrulaştırmasıdır.”

Hoskinson ayrıca kripto piyasasının bölünmesi konusunda da eleştirilerini dile getirdi. Ona göre piyasa farklı fraksiyonlara bölünmek yerine birleşmek için çok daha fazla sebebe sahip.

KoinMedya.com olarak daha önce Cardano akıllı sözleşmelerin başlama tarihinin 12 Eylül olarak doğrulandığını haber vermiştik.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.