1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ethereum rallisine açık ara fark atan 4 kripto para!

Ethereum rallisine açık ara fark atan 4 kripto para!

Ethereum rallisine açık ara fark atan 4 kripto para!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasaları hareketli bir haftayı geride bıraktı ve Ethereumu takip eden birçok altcoin ciddi artışlar kaydetti. Bunlardan dört tanesi %90’ı aşan kazançlar kaydederek, diğerlerinden daha iyi performans gösterdi.

İşte Ethereum rallisini geride bırakan 4 kripto para…

Bitcoin (BTC) son yedi günde %6,8 artarken, Ethereum (ETH) aynı zaman diliminde %17’lik bir kazanç elde etti.

Ancak Ethereum rallisine büyük farklar atan kripto paralar da vardı. Örneğin; yakın zamanda iflas başvurusunda bulunan borç verme platformu Celsius’un yerel tokeni CEL ise, piyasa değerine göre en büyük iki kripto varlığının performansını gölgede bıraktı.

Ethereum rallisine açık ara fark atan 4 kripto para!

CEL coin, yedi günün en düşük seviyesi olan 1.74$’dan 4.63$’a yükseldi. CEL’in %166’lık yükselişinin arkasında birden fazla neden vardı.

Celsius Network’ün iflas sürecini nasıl yöneteceğinin netlik kazanması, yükselişi tetikledi. Ayrıca altcoinin fiyatındaki yükseliş, Ripple Labs’in, “iflas başvurusunda bulunan Celsius Network’ün varlıklarını satın almakla ilgilendiği” yönünde yapılan haberler ile daha güçlü bir hal aldı.

İlgili: Ethereum tabanlı altcoinin %750’lik yükselişinin arkasında Ripple mı var?

Son zamanlarda yükselen bir diğer altcoin, perakende yatırımcıları hedefleyen merkezsiz finans protokolü Kujira (KUJI). KUJI, %108’in üzerinde bir artışla son yedi günün en düşük seviyesi olan 0,59$’dan 1,23$’a çıkarak, göz dolduran bir ralliye imza attı.

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, KUJI 1,19$’dan işlem görüyor.)

Ayrıca bu hafta büyük kazanımlar elde eden bir diğer kripto para ise, zincirler arası bir oracle ve merkezsiz bulut altyapısı Flux’un yerel tokeni FLUX. 

FLUX, sadece yedi gün içinde %106’nın üzerinde kazanç elde ederek, bir haftada en düşük 0,59$’dan 1,22$’a yükseldi. Altcoin, ardından bir miktar geri çekildi.

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, 1,06 dolardan işlem görüyor.)

Yükseliş hareketlerine ayak uyduran bir diğer token de Energy Web Token (EWT). Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’ın, yeni spot Bitcoin yatırım ortaklığı için bir duyuruda EWT’den bahsetmesi ile ralli kızıştı.

Ethereum rallisine açık ara fark atan 4 kripto para!

“BlackRock, Energy Web gibi kuruluşların Bitcoin madenciliğinde sürdürülebilir enerji kullanımına daha fazla şeffaflık getirmek için programlar geliştirmesi ve bu girişimler kapsamında devam eden ilerlemeyi takip etmesi konusunda teşvik ediliyor.”

Enerji sektörüne hizmet etmeyi amaçlayan bir hizmet tokeni olan EWT, bir haftada yaklaşık %90 artışla, son yedi günün en düşük seviyesi olan 2.42$’dan 4.56$’a yükseldi. EWT, haftalık en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra düzeltme yaptı. Şimdi ise 4.10$’dan işlem görüyor.

Kaynak