fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Ethereum’da “Bu daha başlangıç!” dedirten veriler!
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum’da “Bu daha başlangıç!” dedirten veriler!

Ethereum’da “Bu daha başlangıç!” dedirten veriler!
0

Ethereum fiyatı hafta sonu 2.140$’lık zirve kaydederken; bu metrikler varlığın fiyatında çok daha büyük bir yükselişe işaret ediyor!

Ethereum rallisi için yakıt olacak en büyük gösterge!

En büyük altcoinin fiyatı hafta sonu yeni bir zirve kaydederken; kripto borsalarında tutulan ETH miktarı da 19 ayın en düşük seviyesini gördü.

https://twitter.com/glassnodealerts/status/1378788427882233857?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1378788427882233857%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ffinbold.com%2Fethereum-exchange-balance-at-19-month-low-as-price-hits-2140-peak%2F

Blockchain analiz firması Glassnode’dan alınan veriler, borsalarda tutulan Ethereum miktarının son 19 ayın en düşük seviyesine düştüğünü ortaya koyuyor.

Borsalardaki ETH bakiyesi 19 ayın en düşük seviyesinde!

Veri sağlayıcısına göre şu anda yaklaşık 14,6 milyon ETH yani tüm arzın %12,7’si  borsalarda bulunuyor. Bu oran, Ethereum 220$ civarında işlem gördüğü dönem olan Ağustos 2019’dan bu yana bu kadar düşük olmamıştı.

Veriler, varlığın arzında kayda değer bir kısmın soğuk cüzdanlara veya kurumsal fonlara taşındığını, Ethereum 2.0 stake sözleşmesine yatırıldığını veya merkezsiz finans protokollerinde kullanıldığını gösteriyor. Tüm bunlar, yatırımcıların sahip oldukları fonları şimdilik satmak istemediklerini; bunun yerine başka yollardan getiri elde etmek için kullandıklarına işaret eden en önemli yükseliş göstergesidir.

Ethereum rallisi

Bu arada Defipulse.com’a göre şu anda DeFi protokollerinde kilitli olan Ethereum miktarı 10,8 milyon gibi rekor bir seviyede. Bu da mevcut fiyatlardan yaklaşık 21,8 milyar dolara ve tüm ETH arzının %9,4’üne tekabül ediyor.

Yatırımcılar ETH’yi çok az kazanılan borsalarda tutmaktansa – ki bu, neredeyse sıfır faizle bir bankada para bırakmaya benziyor – bu fonları DeFi protokollerinde kullanmayı tercih ediyor ve bu yöntem elbette çok daha fazla getiri elde ediyorlar.

Ayrıca Ethereum’dan daha fazla getiri elde etmenin bir başka yolu da ETH2.0 blockchaini için Beacon Chain sözleşmesine stake etmek. Ancak bu seçenekte, fonların en az bir yıl kilitli kalması gerekiyor.

Bu arada mevduat sözleşmesinde şu anda yaklaşık 7,6 milyar dolara karşılık gelen 3,75 milyon ETH bulunuyor. ETH 2.0 Launchpad’e göre bu, şu anda yıllık %8,1’lik bir getiri sağlıyor.

Ethereum rallisi devam ediyor! ETH fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdı!

Tradingview.com’a göre, Ethereum fiyatı hafta sonunda 2.140$ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Yükseliş hareketi cumartesi sabahı gerçekleşirken, varlığın fiyatı pazartesi günü 2.000 dolara doğru geri çekildi.

Ethereum yılın başından bu yana yatırım dönüşü açısından Bitcoin’i bile geride bıraktı. Bitcoin aynı dönemde %97 yükselirken, Ethereum %175 oranında değer kazandı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.