BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Japonya Merkez Bankasından ilk kripto denemesi
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Japonya Merkez Bankasından ilk kripto denemesi

Japonya Merkez Bankasından ilk kripto denemesi
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Japonya Merkez Bankası bugün, ilk CBDC denemelerine başlıyor.

Japonya Merkez Bankasından CBDC hamlesi

Japonya Merkez Bankası, merkez bankaları dijital para birimi (CBDC) için Faz-1 denemelerine başlayacağını duyurdu.

Faz-1 denemesi, CBDC’nin düzenleme, dağıtım ve itfa gibi temel işlevlerini test etmeye odaklanıyor. Aşama 1 Mart 2022’ye kadar sürecek.

Japonya Merkez Bankası CBDC’nin ayrıntılı işlevlerini Faz-2 aşamasında test edecek. Ayrıca gerek görüldüğü takdirde, özel işletmelerin ve son kullanıcıların da katıldığı bir Faz-3 test aşaması da yapılabilir.

Merkez Bankasının şu anda CBDC basma gibi bir planının olmadığı ancak gelecekteki farklı senaryolara hazırlıklı olmak istediği öğrenildi.

Bankra direktörü Shinichi Uchida şunları söyledi:

 

Bu aşamada deneyler başlatmanın gerekli bir adım olduğuna inanıyoruz.

Yurtiçi ve yurtdışındaki teknolojik gelişmeler de dahil olmak üzere mevcut etkenler göz önüne alındığında, CBDC’nin bir ödeme aracı olması ve bu tür sistemlerin küresel standartlar haline gelmesi için makul bir olasılık vardır.

 

Bilindiği üzere, dünya çapında merkez bankaları dijital para birimle üzerine çalışıyor. Özellikle Çin’in Dijital Yuan çalışmaları neredeyse, altı yıldır devam ediyor.

 

İlgili: Çin CBDC’si Alipay ve WeChat Pay’i yedekleyecek!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: