Loading...
btc
BTC
-1.44%
Bitcoin
66.154,62 USDT
eth
ETH
-1.91%
Ethereum
3.175,68 USDT
bch
BCH
-0.88%
Bitcoin Cash
528,46 USDT
xrp
XRP
-1.62%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-1.97%
Litecoin
84,40 USDT
bnb
BNB
-2.35%
Binance Coin
581,58 USDT
sol
SOL
-3.32%
Solana
148,08 USDT
avax
AVAX
-3.03%
Avalanche
38,15 USDT
ada
ADA
-1.78%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
-1.69%
Poladot
7,12 USDT
doge
DOGE
-3.19%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-3.63%
Shiba Inu
0,00 USDT

İşte Ethereum’a yeni zirve yaptıran 3 önemli faktör!

Güncel Ethereum teknik analizi, destek ve dirençleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum son 24 saat içinde etkileyici bir çıkış yaparak, yeni bir ATH kaydetti! Peki Ethereum neden yükseldi? Yükselişin arkasında ne var?


Ethereum neden yükseliyor?

Dünyanın en büyük altcoini, 2.152 dolarlık yeni bir ATH kaydetti!

Son birkaç gündür herkesin gözü Ethereum’daydı. Nihayet bugün kripto, 2,150$ civarında yeni bir ATH (tüm zamanların en yüksek seviyesi) kaydetti. Bu bazılarına şaşırtıcı gelse de ağ üzerindeki veriler, aktif adres sayısında kırılan yeni rekorla birlikte, ikinci en büyük kripto para biriminin temelini oluşturan ağın benimsenmesinde hızlı bir artış olduğunu ortaya koyuyor.

Ethereum neden yükseliyor?

ETH’nin yeni zirvesinin arkasında ağ işlemleri mi var?

Tarih 24 Mart’tı gösterirken; piyasa genelinde yaşanan büyük bir düzeltme milyarlarca doları kripto piyasasından sildi. Ethereum fiyatı da bundan nasibini aldı ve 1.520$ civarına düştü.

Ancak, sonraki günlerde durum büyük ölçüde değişti ve ETH etkileyici bir yükselişe başladı. Birkaç kez arka arkaya günlük yeşil mumlarla kapanış yaptıktan sonra, varlığın fiyatı yeniden 2.000$’ı kırdı ve bu seviyenin üstünde kalmayı başardı. Bugün ise tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarak 2.152$’ı gördü.

Blockchain analiz firmaları Santiment ve Glassnode tarafından paylaşılan on-chain verileri, bu fiyat artışının zaten beklenen bir durum olduğunu ortaya koyuyor.

ethereum neden yükseliyor İşte Ethereum'a yeni zirve yaptıran 3 önemli faktör!

Santiment, yükselişi üç nedene bağlıyor:

  • Şirket, yeni oluşturulan günlük adreslerin sayısının ve aktif adresin son zamanlarda inanılmaz bir artış gösterdiğini söylüyor. Kaldi ki firma; geçmişte defalarca bu metriğe vurgu yaparak, bunun varlık için fiyat artışına neden olabileceğini söyledi.
  • Aynı zamanda, kripto para borsalarındaki ETH depozitoları son birkaç hafta içinde azaldı ve bu da varlık için çok az satış baskısı olduğunu gösteriyor.

Glassnode verileri ise Ethereum’un yükseliş nedenlerini, yukarıda belirtilen gelişmeleri daha küçük parçalara bölerek açıklıyor. KoinMedya olarak daha önce de söylediğimiz gibi bakiyesi sıfır olmayan ETH adreslerinin sayısı yeni rekorlar kırdı ve dolayısıyla bireysel yatırımcılar son aylarda ikinci en büyük kriptoya inanılmaz bir talep gösterdi.

ethereum neden yükseliyor İşte Ethereum'a yeni zirve yaptıran 3 önemli faktör!

Glassnode bu eğilimin büyük oranda arttığını ve bu tür cüzdanların 56.500.000’i aştığını belirtti. Ve yeni oluşturulan adreslerin 7 günlük hareketli ortalaması da aylık 6.300’ün üzerine çıktı.

ethereum neden yükseliyor İşte Ethereum'a yeni zirve yaptıran 3 önemli faktör!

 Bu arada Santiment, borsalardaki ETH mevduatlarının düştüğünü belirtirken Glassnode, para çekme işlemlerinin arttığını ortaya koyuyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.