1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. İşte Ethereum’a yeni zirve yaptıran 3 önemli faktör!

İşte Ethereum’a yeni zirve yaptıran 3 önemli faktör!

İşte Ethereum’a yeni zirve yaptıran 3 önemli faktör!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum son 24 saat içinde etkileyici bir çıkış yaparak, yeni bir ATH kaydetti! Peki Ethereum neden yükseldi? Yükselişin arkasında ne var?


Ethereum neden yükseliyor?

Dünyanın en büyük altcoini, 2.152 dolarlık yeni bir ATH kaydetti!

Son birkaç gündür herkesin gözü Ethereum’daydı. Nihayet bugün kripto, 2,150$ civarında yeni bir ATH (tüm zamanların en yüksek seviyesi) kaydetti. Bu bazılarına şaşırtıcı gelse de ağ üzerindeki veriler, aktif adres sayısında kırılan yeni rekorla birlikte, ikinci en büyük kripto para biriminin temelini oluşturan ağın benimsenmesinde hızlı bir artış olduğunu ortaya koyuyor.

Ethereum neden yükseliyor?

ETH’nin yeni zirvesinin arkasında ağ işlemleri mi var?

Tarih 24 Mart’tı gösterirken; piyasa genelinde yaşanan büyük bir düzeltme milyarlarca doları kripto piyasasından sildi. Ethereum fiyatı da bundan nasibini aldı ve 1.520$ civarına düştü.

Ancak, sonraki günlerde durum büyük ölçüde değişti ve ETH etkileyici bir yükselişe başladı. Birkaç kez arka arkaya günlük yeşil mumlarla kapanış yaptıktan sonra, varlığın fiyatı yeniden 2.000$’ı kırdı ve bu seviyenin üstünde kalmayı başardı. Bugün ise tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarak 2.152$’ı gördü.

Blockchain analiz firmaları Santiment ve Glassnode tarafından paylaşılan on-chain verileri, bu fiyat artışının zaten beklenen bir durum olduğunu ortaya koyuyor.

ethereum neden yükseliyor İşte Ethereum'a yeni zirve yaptıran 3 önemli faktör!

Santiment, yükselişi üç nedene bağlıyor:

  • Şirket, yeni oluşturulan günlük adreslerin sayısının ve aktif adresin son zamanlarda inanılmaz bir artış gösterdiğini söylüyor. Kaldi ki firma; geçmişte defalarca bu metriğe vurgu yaparak, bunun varlık için fiyat artışına neden olabileceğini söyledi.
  • Aynı zamanda, kripto para borsalarındaki ETH depozitoları son birkaç hafta içinde azaldı ve bu da varlık için çok az satış baskısı olduğunu gösteriyor.

Glassnode verileri ise Ethereum’un yükseliş nedenlerini, yukarıda belirtilen gelişmeleri daha küçük parçalara bölerek açıklıyor. KoinMedya olarak daha önce de söylediğimiz gibi bakiyesi sıfır olmayan ETH adreslerinin sayısı yeni rekorlar kırdı ve dolayısıyla bireysel yatırımcılar son aylarda ikinci en büyük kriptoya inanılmaz bir talep gösterdi.

ethereum neden yükseliyor İşte Ethereum'a yeni zirve yaptıran 3 önemli faktör!

Glassnode bu eğilimin büyük oranda arttığını ve bu tür cüzdanların 56.500.000’i aştığını belirtti. Ve yeni oluşturulan adreslerin 7 günlük hareketli ortalaması da aylık 6.300’ün üzerine çıktı.

ethereum neden yükseliyor İşte Ethereum'a yeni zirve yaptıran 3 önemli faktör!

 Bu arada Santiment, borsalardaki ETH mevduatlarının düştüğünü belirtirken Glassnode, para çekme işlemlerinin arttığını ortaya koyuyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.