Herkesin aklındaki soru: Coinbase hisselerini nasıl satın alırım?

coinbase nasdaq
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Uluslararası piyasalardan hisse senedi nasıl satın alınır? Yakında Nasdaq’da listelenen Coinbase hisselerini nasıl satın alırım? Bu soruların cevabı için haberimize göz atabilirsiniz.

 

Coinbase hisselerini nasıl satın alırım?

 

Dev kripto para borsası 14 Nisan tarihinde ABD’nin ikinci büyük menkul kıymetler borsasında halka arz ediliyor. Coinbase hisseleri, COIN etiketi üzerinden 14 Nisan’dan itibaren Nasdaq’da listelenecek.

Bir kripto para borsasının hisseleri ilk kez regüle olmuş bir borsada halka arz ediliyor. Tarihsel anlamda 14 Nisan 2021 tarihini kripto para ve Bitcoin piyasaları için milat sayılıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Coinbase’e ABD piyasalarına menkul değer sürme lisansı verirken Coinbase’de listelenen kripto paraları ve Bitcoin’i meşrulaştırmış oldu.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Coinbase birçok derecelendirme kuruluşu tarafından en iyi kripto para borsası seçildi. Nasdaq’da listelenmesi ise Coinbase’in başarısını bir nevi taçlandırıyor.

Coinbase’in hisseleri kaç dolardan piyasaya sürülecek ve ilk gün ki fiyat dengesi kaç dolarda oluşacak henüz belli değil. Ancak ilk gün oldukça ciddi bir dalgalanma yaşanacağı kesin gibi. Zira 1.97 trilyon dolarlık piyasa büyüklüğüne ulaşan kripto para piyasalarının aktörlerinin gözü kulağı Nasdaq’da olacak. Her aktör sizin düşündüğünüzü düşünüyor: “Coinbase hisseleri satın alsak kazanır mıyız?

İlk gün aşırı spekülasyon yaşanacağı için panik halinde oldukça yüksek fiyattan ödeme yapan alıcılar olacaktır. Kuvvetle muhtemel Coinbase hisseleri ilk gün “ters J eğrisi” formunda hareket edebilir. Uzun vadede ise Coinbase’in hisselerini şüphesiz “Bitcoin fiyatları ve kripto para piyasalarındaki canlılık” belirleyecektir. Kısa vadede ise FOMO (bir şeyleri kaçırırım korkusu) baskın olacaktır.

Gelelim yukarıdaki soruya:

Coinbase hisselerini nasıl satın alırım?

Uluslararası piyasalardan hisse senedi almanın birçok alternatif yolları var. Ancak bu yollara hiç girmeyeceğiz. Oldukça bilindik bir yöntemle Coinbase hisselerini satın alabilirsiniz.

Nasdaq regüle olmuş bir borsa olduğu için Türkiye’de hepimizin ismini yakından bildiğimiz bankalar üzerinden Nasdaq’dan hisse senedi satın alabilirsiniz. Türkiye’de faaliyet gösteren birçok banka broker hizmeti sunuyor ve müşterilerine uluslararası borsalardan hisse senedi almalarına yardımcı oluyor. Ancak bankaların brokerları sizler adına işlem yapacaktır. Siz bu konuda aktif olarak al-sat işlemi yapamayacaksınız. Bir nevi brokerınız sizin adına Coinbase hissesi satın alacaktır.

Türkiye’de işlem gören bankalar uluslararası piyasalardan hisse senedi alım satım işlemleri için 25 dolar işletim ücreti kesiyor. Ayrıca %0.2 gibi yapılan işlemden de pay alabiliyorlar.

Ayrıca bankalar veya brokelar vasıtası ile uluslararası borsalardan hisse senedi alırken anlık işlem yapamazsınız. Yani örneğin Bitcoin anlık 70 bin dolara çıksa hemen borsaya girip Bitcoin’lerinizi 70 bin dolardan satabilirsiniz. Ancak benzer hızda hisse senedi piyasalarında işlem yapamayabilirsiniz. Öncelikle brokerınıza ulaşmanız lazım ve illa ki süreç alacaktır. Bu nedenle önceden alım ve satın emri vermeniz gerekebilir.

Son Söz

Kripto para borsaları 7/24 çalışıyor. Ancak Nasdaq’ ABD saatine göre mesaiye başlayacak ve hafta sonları ise kapalı olacak.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Herkesin aklındaki soru: Coinbase hisselerini nasıl satın alırım?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.